Prima pagină » Actualitate » Cât costă un tort pentru Paște în cofetăria Gabrielei Cristea: Fanii și-au pus mâinile în cap!

Cât costă un tort pentru Paște în cofetăria Gabrielei Cristea: Fanii și-au pus mâinile în cap!

15 apr. 2025, 08:16,
în Actualitate

Fanii au rămas uimiți când au văzut cât costă un tort pentru Paște în cofetăria Gabrielei Cristea. Prețul nu este deloc unul mic! Românii trebuie să scoată o sumă frumușică din buzunar dacă vor o delicatesă făcută de vedetă.

Cât costă un tort pentru Paște în cofetăria Gabrielei Cristea

De ceva timp, Gabriela Cristea a dat televiziunea pe cofetărie. Vedeta s-a reinventat spectaculos și își pune acum toată pasiunea într-un domeniu care o îndulcește, la propriu și la figurat. Cu ocazia sărbătorilor pascale, fosta prezentatoare a pregătit un tort de lux, care arată ca-n reviste și are un gust de te lasă fără cuvinte. Totuși, nu este deloc ieftin.

Gabriela Cristea a renunțat la platourile de filmare și s-a mutat cu totul în bucătărie, unde se simte ca peștele în apă. Nu e prima oară când vedeta își arată talentul culinar, dar de data asta a dat lovitura cu un tort exclusivist, lansat chiar înainte de sărbătorile pascale.

„Este un moment important în familie și nu puteam lăsa să treacă fără ceva dulce, special. Am pus mult suflet în acest desert”, a spus îndrăgita prezentatoare TV într-o postare video.

Tortul special de Paște nu numai că are un nume interesant, „Passion Chocolate Blossom”, ci și un aspect demn de vitrina unei cofetării de lux Paris. Cu un decor floral în nuanțe de lavandă și alb, preparatul pare desprins dintr-un tablou de primăvară.

Tortul vedetei de televiziune, care recent a ajuns la spital, conține mousse de ciocolată belgiană, fin ca un nor, blat pufos cu ciocolată neagră, intens, inserție de cremeux tropical, cu mango și fructul pasiunii – o explozie de prospețime și cremă mov pal și flori naturale.

Dacă îți plouă în gură deja, pregătește și portofelul! Tortul vedetei vine cu un preț pe măsura imaginii: elegant, sofisticat, dar nu prea prietenos cu bugetul. Și dacă vrei să îl faci și mai personal, poți cere decor floral pe gustul tău. Iată cum arată lista de prețuri: 2 kg – 416 lei, 2,5 kg – 520 lei, 3 kg – 624 lei, 3,5 kg – 728 lei sau 4 kg – 832 lei.

Tort cu macarons și lavandă, oferta Gabrielei Cristea

Cu ocazia Valentine’s Day, Gabriela Cristea a făcut  un tort cu macarons și lavandă. Fosta gazdă a emisiunii Mireasa – Capriciile Iubirii, Gabriela Cristea, nu duce lipsă de idei. De ceva vreme se implică în tot ce înseamnă arta culinară, numărându-se printre cele mai apreciate bucătărese de la noi.

Acest lucru se observă în produsele pe care vedeta le pune la dispoziția clienților. De Valentine’s Day a venit cu o propunere inedită, în special pentru cuplurile care sărbătoresc acest moment prin gesturi tandre și prin dulciuri.

Tortul avea 700 de grame și putea fi achiziționat de cei interesați cu suma de 220 de lei. În plus, un tort cu macarons este 160 lei / 700 g.

Pentru tortul în formă de inimă cu ciocolată doritorii trebuiau să scoată din buzunar suma de 110 lei / 600 g. Gabriela Cristea a anunțat că de Valentine’s Day un tort cu ciocolată albă și căpșuni costă 110 lei / 600 g.

Mai mult decât atât, mega Macaron, realizat cu multă dragoste într-o ediție specială de Valentine’s Day, era 28 lei. Căpșunile îmbrăcate în ciocolată albă se vindeau la cutie și au un preț care se ridică la valoarea de 88 lei.

Gabriela Cristea, care vrea să slăbească, a avut numai cuvinte de laudă pentru tortul cu macarons și lavandă. Desertul a fost pregătit pentru prima dată la ziua de naștere a soacrei sale. Soția lui Tavi Clonda l-a testat înainte să-l pună la dispoziția clienților români.

Fosta prezentatoare a spus atunci că apropiații s-au delectat cu această prăjitură, precizând că este încântată de rezultat. Vedeta spune că desertul pe bază de macarons cu lavandă și cu puțină zmeură este un adevărat deliciu culinar.

„Am făcut tortul acesta pe bază de macarons cu lavandă și un pic de zmeură, de te lingi pe degete. Lumea s-a bătut pe el la masă”, a zis atunci Gabriela Cristea.

Acum, fanii au rămas surprinși să vadă cât costă un tort pentru Paște în cofetăria Gabrielei Cristea.

Bugetul.ro
Trei luni de foc în România. Explozia profețită de specialiștii în economie se referă la prețurile produselor din țara noastră în perioada următoare
redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
Bugetul.ro
Dispar complet aceste facultăți din România! Nu va mai exista admitere la programele de studiu pentru anul universitar 2025-2026
a1.ro
Andrew Barabancea, fiul Ozanei Barabancea, a suferit un infarct. Cum se simte tânărul de doar 24 de ani
observatornews.ro
De ce valorează 2,5 milioane de euro porumbeii furaţi de un român în Belgia
Evz.ro
Trucuri simple și eficiente. De ce să punem telefonul într-un pahar de sticlă
realitatea.net
Se anunță scumpiri în lanț. Expiră plafonările pe care Guvernul nu se știe dacă le va mai prelungi
SportpeSurse
Care este starea lui Mihai Leu, ajuns în stare critică la spital: "Situația lui s-a înrăutățit rapid"
Dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
RomaniaTV
Mihai Leu, transportat în STARE CRITICĂ la Fundeni! Fostul pugilist se află la Terapie Intensivă
stiriromania.ro
La 57 de ani, Carmen a devenit cea mai în vârstă mamă de gemeni din România. Partenerul, cu 22 de ani mai tânăr
RomaniaTV
Bunicii aşteaptă a 13-a pensie după Paşte. Câţi bani în plus vin pe card, trebuie tipărite noi taloane
redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`