Ce gafa! Romanii pierd la ultima faza, desi au avut ultimul atac cu 12 secunde ramase din meci

18 Noiembrie 2018
396 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6605 RON (+0.0077)
USD: 4.1120 RON (+0.0247)
Dinamo

Dinamo Bucuresti a pierdut azi incredibil in Norvegia, cu Elverum, scor 28-29, in meciul 8 din grupele Ligii Campionilor, desi in finalul jocului a avut o sansa uriasa de a transa partida in favoarea ei. Romanii au acum 5 victorii si 3 esecuri.

Dinamo a facut o prima repriza foarte buna si a intrat in avantaj la cabine, scor 15-12. A inceput slab a doua parte a jocului, primind 7 goluri in 7 minute. Elverum a preluat conducerea si a tinut-o pe Dinamo la respect pana pe final de joc.

Faza care a decis partida s-a petrecut in ultimele secunde. Dinamovistii au fost egalati de norvegieni, dar mai erau 12 secunde si aveau atacul. Elevii lui Stefan Constantin au pierdut insa repede mingea, iar Petersen a transformat o lovitura de la 7 metri dictata la ultima faza a jocului.

A adus victoria echipei sale, 29-28, care ramane astfel in lupta pentru calificare.

In ultimele doua etape, formatia din Romania se va duela cu ultimele clasate, Riihimäen Cocks, 21 noiembrie, acasa, si Wacker Thun, 29 noiembrie, in deplasare.