CFR Cluj a învins echipa Dinamp cu scorul de 2-0

Publicat: 17 dec. 2020
_____ Vizualizări 0 Comentarii

După 3 victorii consecutive în Liga 1, „câinii” nu au mai arătat aceeași forță de joc și împotriva campioanei. CFR a confirmat succesul cu FCSB de duminică cu încă o evoluție consistentă, soldată cu o victorie fără emoții în „Groapă”.

Fără câteva elemente de bază în primul „11”, precum Manea, Chipciu sau Djokovic, clujenii au deschis rapid scorul în Ștefan cel Mare, prin Debeljuh. Vârful ardelenilor a profitat de gafa lui Grigore și l-a învins cu o execuție din careu pe Mejias. Balonul a fost deviat înainte și de Andrei Radu.

90′
CFR Cluj învinge meritat, după o prestație foarte bună.
90′
Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′
Posesie: Dinamo 49%, CFR Cluj 51%.
90′
ELIMINAT! Florin Bejan primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
90′
Intervenție necugetată. Florin Bejan îl faultează dur pe Gabriel Debeljuh.
90′
Repunere pentru CFR Cluj
90′
Vlad Achim de la Dinamo trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
90′
Andrei Burcă îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
90′
Deian Sorescu trimite o centrare.
90′
Damjan Djokovici e sub presiune, reușește să respingă
90′
Diego Fabbrini trimite o centrare.
90′
Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
90′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
90′
Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
90′
Damjan Djokovici de la CFR Cluj este surprins în ofsaid
90′
Șansă bună, Ciprian Deac de la CFR Cluj taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
90′
Posesie: Dinamo 50%, CFR Cluj 50%.
90′
Magaye Gueye este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Burcă
89′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
88′
Paul Viorel Anton părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Vlad Achim.
88′
Juan Camara părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Bani Ahmed.
88′
Arbitrul îi arată lui Florin Bejan de la Dinamo un cartonaș galben pentru un fault anterior
88′
Valentin Costache este penalizat pentru că l-a împins pe Florin Bejan
87′
CFR Cluj are posesia.
87′
Magaye Gueye şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
87′
Diego Fabbrini de la Dinamo îi pasează unui coechipier.
87′
Magaye Gueye de la Dinamo trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
87′
Alexandru Răuță trimite o centrare.
87′
Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
86′
86′
Andrei Radu e sub presiune, reușește să respingă
86′
Damjan Djokovici de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
85′
85′
Paulo Vinicius e sub presiune, reușește să respingă
85′
Andrei Radu trimite o centrare.
85′
84′
Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
84′
84′
83′
Constantin Paun-Alexandru părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ovidiu Hoban.
83′
Catalin Itu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Valentin Costache.
83′
Paul Viorel Anton execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
82′
După un fault tactic, Catalin Itu primește galben
82′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Catalin Itu de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Diego Fabbrini
82′
Diego Fabbrini de la Dinamo avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
81′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Radu de la Dinamo i-a pus piedică lui Ciprian Deac
81′
80′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
80′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
80′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
80′
CFR Cluj pleacă pe contraatac.
80′
79′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Catalin Itu de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Magaye Gueye
79′
Dinamo are posesia.
78′
77′
77′
Michael Pereira părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Chipciu.
77′
Deian Sorescu trimite în careu din lovitură liberă
76′
Michael Pereira comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
76′
Michael Pereira de la CFR Cluj intervine periculos asupra lui Andrei Radu
76′
Posesie: Dinamo 48%, CFR Cluj 52%.
75′
75′
75′
Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
74′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
74′
Repunere pentru Dinamo
74′
Catalin Itu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
74′
Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
74′
Un-doi frumos între Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj și Camora.
73′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Deian Sorescu de la Dinamo i-a pus piedică lui Constantin Paun-Alexandru
72′
Magaye Gueye șutează din afara careului, dar Cristian Bălgrădean intervine.
72′
Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
72′
71′
Ciprian Deac trimite o centrare.
71′
71′
Alexandru Răuță șutează din afara careului, dar ratează ținta.
71′
Gabriel Debeljuh e sub presiune, reușește să respingă
71′
Paul Viorel Anton de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
70′
Paul Viorel Anton de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
70′
69′
Gabriel Debeljuh este penalizat pentru că l-a împins pe Florin Bejan
69′
Cristian Bălgrădean cere mingea
69′
68′
Ciprian Deac de la CFR Cluj îl trage în jos pe Diego Fabbrini
68′
68′
Paul Viorel Anton de la Dinamo centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
67′
Meciul se reia
67′
Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
66′
Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
66′
Michael Pereira de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
66′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
66′
65′
Alexandru Răuță comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
65′
Intervenție necugetată. Alexandru Răuță îl faultează dur pe Ciprian Deac.
65′
65′
Magaye Gueye de la Dinamo trimite în careu.
65′
64′
Alexandru Răuță este penalizat pentru că l-a împins pe Gabriel Debeljuh
63′
63′
62′
62′
Adam Nemec este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului
61′
Magaye Gueye e sub presiune, reușește să respingă
61′
Ciprian Deac de la CFR Cluj execută un corner de pe partea dreaptă.
61′
Florin Bejan respinge în corner.
61′
Andrei Burcă de la CFR Cluj trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
61′
Ciprian Deac trimite în careu din lovitură liberă
60′
Deian Sorescu comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
60′
Intervenție necugetată. Deian Sorescu îl faultează dur pe Damjan Djokovici.
60′
59′
William Soares părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Damjan Djokovici.
59′
Nicolae Carnat părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ciprian Deac.
59′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Paul Viorel Anton de la Dinamo i-a pus piedică lui Constantin Paun-Alexandru
58′
58′
Jocul e oprit. Jucătorii se împing și se ceartă, arbitrul trebuie să ia măsuri.
57′
Deian Sorescu este penalizat pentru că l-a împins pe Michael Pereira
57′
57′
56′
Tomas Mejias cere mingea
56′
Camora execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
55′
55′
Plouă, condiţiile de joc sunt dificile.
55′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Florin Bejan de la Dinamo i-a pus piedică lui Catalin Itu
55′
55′
Șutul lui Juan Camara de la Dinamo trece departe de poartă
55′
Juan Camara trece în dribling de adversari
55′
Şutul lui Juan Camara este blocat.
54′
Paul Viorel Anton îl testează pe Cristian Bălgrădean cu un șut de la distanță! Acesta respinge balonul în teren.
54′
William Soares e sub presiune, reușește să respingă
54′
Adam Nemec de la Dinamo trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
54′
Paulo Vinicius este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Radu
54′
William Soares trimite o centrare.
53′
Adam Nemec e sub presiune, reușește să respingă
53′
Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj execută un corner de pe partea dreaptă.
53′
Pasa lui Catalin Itu de la CFR Cluj e blocată de un adversar.
53′
Catalin Itu trece în dribling de adversari
53′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Răuță de la Dinamo i-a pus piedică lui Michael Pereira
52′
52′
Juan Camara de la Dinamo centrează imprecis
52′
Şutul lui Deian Sorescu este blocat.
52′
Paul Viorel Anton de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
52′
Camora respinge în corner.
51′
Ricardo Grigore de la Dinamo încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
51′
Deian Sorescu de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
51′
Andrei Burcă de la CFR Cluj îndepărtează pericolul cu un tackling bun
51′
51′
50′
50′
50′
50′
Andrei Burcă e sub presiune, reușește să respingă
49′
Magaye Gueye trimite o centrare.
49′
Ricardo Grigore e sub presiune, reușește să respingă
49′
Un jucător de la CFR Cluj aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
48′
Alexandru Răuță de la Dinamo faultează, lovindu-l pe Gabriel Debeljuh cu cotul.
48′
48′
Adam Nemec de la Dinamo are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
48′
47′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Burcă de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Magaye Gueye
47′
Magaye Gueye de la Dinamo este surprins în ofsaid
47′
46′
46′
Căpitanul e schimbat și îi dă banderola unui coechipier.
46′
Ante Puljic părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Florin Bejan.
46′
A început repriza a doua.
45′
CFR Cluj e echipa care arată mai bine în această repriză.
45′
S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′
Posesie: Dinamo 47%, CFR Cluj 53%.
45′
45′
45′
45′
45′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Deian Sorescu de la Dinamo i-a pus piedică lui Catalin Itu
45′
Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 2
45′
Camora e sub presiune, reușește să respingă
45′
45′
Ante Puljic revine pe teren.
45′
Posesie: Dinamo 44%, CFR Cluj 56%.
44′
GOOOL! Constantin Paun-Alexandru (CFR Cluj) înscrie de la penalty.
44′
44′
Ante Puljic este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
44′
După un fault tactic, Ante Puljic primește galben
43′
Ante Puljic este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
43′
43′
PENALTY! Ante Puljic de la Dinamo îi pune piedică unui adversar și arbitrul acordă penalty!
42′
Catalin Itu de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
42′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Camora de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Diego Fabbrini
42′
Șutul spre poartă al lui Paulo Vinicius de la CFR Cluj e blocat.
42′
42′
41′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ricardo Grigore de la Dinamo i-a pus piedică lui Gabriel Debeljuh
41′
40′
Posesie: Dinamo 46%, CFR Cluj 54%.
40′
40′
Paul Viorel Anton trimite în careu din lovitură liberă
40′
39′
Juan Camara execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
39′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Catalin Itu de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Deian Sorescu
38′
38′
37′
Șutul lui Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj trece departe de poartă
37′
Un fotbalist de la Dinamo face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
37′
Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj trimite în careu, dar niciun coechipier nu poate profita.
37′
Nicolae Carnat de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
37′
36′
36′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Magaye Gueye de la Dinamo i-a pus piedică lui William Soares
36′
35′
Meciul se reia cu minge de arbitru
35′
35′
Aleix Garcia s-a accidentat şi e înlocuit de Magaye Gueye.
34′
Aleix Garcia este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
34′
34′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Paul Viorel Anton de la Dinamo i-a pus piedică lui Gabriel Debeljuh
33′
Michael Pereira de la CFR Cluj este surprins în ofsaid
33′
Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
32′
32′
Pasa lui Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj e blocată de un adversar.
32′
Șansă bună, Nicolae Carnat de la CFR Cluj taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
32′
Juan Camara controlează balonul cu mâna.
31′
Deian Sorescu de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
31′
31′
Aleix Garcia revine pe teren.
30′
Mateo Susic de la CFR Cluj centrează imprecis
30′
30′
30′
Aleix Garcia este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
29′
29′
29′
28′
28′
28′
28′
27′
Michael Pereira de la CFR Cluj trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
27′
27′
26′
Ricardo Grigore de la Dinamo șutează din voleu, dar mingea se duce departe de poartă.
26′
26′
Andrei Burcă respinge în corner.
26′
Juan Camara de la Dinamo avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
26′
Dinamo pleacă pe contraatac.
25′
Deian Sorescu e sub presiune, reușește să respingă
25′
Nicolae Carnat trimite o centrare.
25′
25′
25′
Posesie: Dinamo 41%, CFR Cluj 59%.
25′
William Soares comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
25′
Intervenție necugetată. William Soares îl faultează dur pe Aleix Garcia.
24′
24′
Mateo Susic trimite o centrare.
24′
24′
23′
23′
Adam Nemec de la Dinamo trimite cu capul unui coechipier.
23′
22′
Nicolae Carnat controlează balonul cu mâna.
22′
22′
21′
Deian Sorescu de la Dinamo trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
21′
20′
20′
Posesie: Dinamo 38%, CFR Cluj 62%.
20′
19′
19′
18′
18′
18′
18′
Michael Pereira de la CFR Cluj execută un corner de pe partea stângă.
18′
Ante Puljic respinge în corner.
17′
Camora trimite o centrare.
17′
16′
16′
16′
16′
Mateo Susic e sub presiune, reușește să respingă
15′
Paul Viorel Anton trimite o centrare.
15′
Posesie: Dinamo 42%, CFR Cluj 58%.
15′
14′
Camora a dat pasa de gol.
14′
GOOOL! Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj marchează, după ce şutul său este deviat pe lângă portar.
14′
14′
14′
CFR Cluj încearcă să creeze o fază periculoasă.
13′
13′
12′
12′
11′
11′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Catalin Itu de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Paul Viorel Anton
11′
Tomas Mejias scoate un gol ca și făcut! Nicolae Carnat era într-o poziție excelentă, dar Tomas Mejias l-a blocat!
10′
Nicolae Carnat ramane singur cu portarul advers…
10′
Șansă bună, Camora de la CFR Cluj taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
10′
10′
10′
Michael Pereira trece în dribling de adversari
9′
9′
8′
8′
8′
7′
Ante Puljic e sub presiune, reușește să respingă
7′
Paul Viorel Anton îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
7′
Constantin Paun-Alexandru trimite în careu din lovitură liberă
7′
Cătălin Măgureanu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Aleix Garcia.
7′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Diego Fabbrini de la Dinamo i-a pus piedică lui Nicolae Carnat
6′
6′
6′
Catalin Itu e sub presiune, reușește să respingă
6′
5′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicolae Carnat de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Diego Fabbrini
5′
Posesie: Dinamo 73%, CFR Cluj 27%.
5′
5′
Juan Camara de la Dinamo trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
4′
Michael Pereira este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Camara
4′
4′
3′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Paul Viorel Anton de la Dinamo i-a pus piedică lui Catalin Itu
3′
2′
2′
2′
2′
2′
Adam Nemec de la Dinamo trimite în careu.
2′
1′
William Soares este penalizat pentru că l-a împins pe Adam Nemec
1′
1′
Nicolae Carnat de la CFR Cluj trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.