CFR CLUJ - ASTANA 3-1 / CFR Cluj, calificare cu emotii in turul II preliminar al Ligii Campionilor!

17 Iulie 2019
401 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7432 RON (+0.0017)
USD: 4.2921 RON (+0.0075)
CFR CLUJ ASTANA

CFR Cluj a invins-o pe Astana in cel de-al doilea meci din turul I prelimiar al Ligii Campionilor, scor 3-1. Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 4, prin reusita lui Murtazayev, dar clujenii au restabilit egalitatea dupa sase minute, prin Omrani. In minutul 25, Postnikov a deviat mingea sutata de catre Omrani si CFR a preluat conducerea in Gruia, stabilind si scorul primei reprize, 2-1.

In partea secunda a jocului, Omrani a reusit „dubla” in minutul 73 si a declansat nebunia la Cluj. Astfel s-a scris istoria returului cu Astana, iar CFR Cluj va intalni Maccabi Tel-Aviv in turul II preliminar al Ligi Campionilor.