CFR Cluj scoate doar o remiza la Alba Iulia

2 Noiembrie 2009
633 Vizualizari | 0 Comentarii
Lacia Traore
Unirea Alba Iulia a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate in repriza secunda. Traore a deschis scorul cu un sut cu calcaiul la cateva minute de la reluare, Razvan Dalbea egaland cu doua minute inainte de final. Desi era data ca favorita certa in confruntarea de la Alba Iulia, CFR Cluj a avut destule dificultati in partida cu vecinii de la Unirea, un meci foarte tacticizat si echilibrat in mare parte. Acesta a fost si motivul pentru care jocul a fost lipsit de ocazii multe de gol sau faze importante la cele doua porti. Conform Onlinesport, dupa cateva oportunitati de a deschide scorul ale lui Deac si Culio, in prima repriza, tabela de marcaj a fost modificata la 10 minute de la reluare, cand o faza incurcata in careul gazdelor a dus la deschiderea scorului. Bonacin a acuzat un fault la un duel aerian, mingea a cazut in fata portii unde a fost balbaia de gazde si de clujeni, iar Traore, aflat cu spatele la poarta, a reusit sa strecoare cu calcaiul mingea in plasa. Abia pe final meciul s-a intatit, probabil si din cauza frigului de afara. Dubarbier, intrat dupa pauza, a avut posibilitatea sa majoreze difrenta in minutul 84, in timp ce, dupa doar un minut, Cristea putea egala dintr-o lovitura libera executata inselator din lateral dreapta, mingea fiind respinsa in ultimul moment de Claro. Cu trei minute inainte de expirarea timpului regulamentar de joc, clujenii au fost privati de un penalty, dupa o faza in care Tony a fost faultat de Vitinha in careu, insa Cristi Balaj a lasat jocul sa continue. La faza imediat urmatoare, un contraatac al gazdelor a adus golul egalizator. O executie de exceptie a lui Razvan Dalbea din afara careului l-a prins pe picior gresit pe Claro, care a interpretat gresit sutul si a ratat interventia la mingea care a muscat pamantul in fata sa.

Page time :0.1372 (s) | 22 queries | Mysql time :0.012675 (s)