CFR s-a trezit din cosmar

4 Octombrie 2010
855 Vizualizari | 0 Comentarii
CFR Cluj a castigat la pas, cu 4-0, partida de pe teren propriu cu FC Brasov, diferenta de scor fiind una mica fata de realitatea din teren. Oaspetii au inceput mai bine meciul din Gruia, dar dupa o ocazie a lui Badoi, care a executat excelent o lovitura libera, direct in bara. Odata cu trecerea timpului, insa, jocul bun al brasovenilor din primele minute s-a estompat, iar clujenii au inceput sa puna din ce in ce mai multa presiune pe careul advers. Minutul 18 a adus prima reusita a echipei din Gruia, Rafael Bastos deschizand scorul cu un sut din unghi imposibil la coltul lung, dupa o faza superba de contraatac. Dupa 30 de minute, fostul portar al Politehnicii Iasi, Traian Marc, a vazut direct cartonasul rosu din partea lui Sebastian Coltescu, pentru un fault in careu la Culio, clujenii primind si penalty in urma acestei faze. Cadu a executat perfect si a facut 2-0, stabilind, astfel, scorul pauzei. Nici n-a inceput bine repriza secunda, ca Traore a marcat pentru 3-0 in minutul 48, dupa ce a saltat elegant mingea in careu peste Oros si a inscris fara probleme din apropiere. Dupa inca o ratare imensa a lui Culio, in minutul 69, De Zerbi (74') a dus scorul la 4-0, cu o executie de manual din lovitura libera, Kajcsa izbindu-se de bara, in incercarea de a respinge sutul fantastic al italianului. Al cincilea gol putea veni in minutul 85, dupa ce Tony a obtinut un al doilea penalty pentru CFR. Insa Peralta a executat in bataie de joc lovitura de pedeapsa, iar Kajcsa a respins calm, cu piciorul, mingea.

Page time :0.1417 (s) | 22 queries | Mysql time :0.026144 (s)