Chelsea si Sevilla, eliminate din Liga Campionilor

17 Martie 2010
746 Vizualizari | 0 Comentarii
Chelsea Inter 0 1
Chelsea si Sevilla au fost eliminate din optimile de finala ale Champions League. Internazionale Milano a reusit sa elimine Chelsea Londra in faza optimilor, dupa ce a castigat la Londra partida retur cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Eto'o in repriza secunda. Drogba a fost eliminat pe final de meci pentru cumul de cartonase. In tur, Inter s-a impus pe teren propriu cu 2-1. Prima repriza a apartinut aproape in totalitate gazdelor. Chelsea a dominat in majoritatea timpului, Drogba, Anelka sau Malouda trecand de mai multe ori pe langa gol, insa apararea celor de la Internazionale a functionat perfect. La pauza, Mourinho a reusit sa-si mobilizeze elevii si Inter a revenit cu o alta fata si o alta atitudine de la vestiare. Italienii au inceput sa preseze din ce in ce mai mult, preluand fraiele jocului la mijlocul terenului. Pasul inapoi facut inexplicabil de Chelsea i-a costat pe englezi si in minutul 78, dominarea oaspetilor si-a aratat rezultatele. Alex a uitat sa iasa la offside, l-a lasat in pozitie regulamentara pe Samuel Eto'o care a scapat excelent singur pe poarta si a inscris fara probleme aruncand Chelsea in afara Europei. O alta bomba s-a consemnat la Sevilla, acolo unde spaniolii au fost invinsi pe teren propriu de TSKA Moscova cu 2-1 (in tur a fost 1-1) si astfel fosta adversara a Urziceniului a fost eliminata din Champions League. In aceasta seara se vor disputa ultimele doua jocuri din optimi: Barcelona – Stuttgart (1-1 in tur) si Bordeaux – Olympiacos (1-0) in tur.

Page time :0.1223 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014358 (s)