Chivu criticat, Radu Stefan laudat

1 Decembrie 2009
836 Vizualizari | 0 Comentarii
Presa italiana critica prestatia fundasului Cristian Chivu la meciul pe care Internazionale Milano l-a castigat, cu scorul de 1-0, in fata echipei Fiorentina, in etapa a XIV-a a campionatului Italiei. Site-ul ilsussidiario.net l-a notat pe Chivu cu 5,5, apreciind ca romanul pare obosit si a fost depasit in duelurile unu la unu. Datasport a notat ca fundasul roman a fost cel care a intampinat cele mai multe probleme cu atacantii Fiorentinei si a primit nota 6. Site-ul tuttomercatoweb.com i-a acordat lui Chivu nota 5,5. "In prima repriza a fost timid si imprecis. In a doua a reusit sa controleze mai bine situatiile", a scris sursa citata. Agentia Calciomercato l-a notat pe Chivu cu 5 si a subliniat ca romanul a demonstrat ca nu-i place sa joace fundas stanga. Chivu a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 34. In schimb, evolutia fundasului Stefan Radu a fost apreciata in presa italiana dupa meciul pe care Lazio l-a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Bologna, in etapa a XIV-a a campionatului Italiei. "A facut putine greseli si a controlat bine balonul. In finalul meciului a avut o faza urata cu Osvaldo, insa arbitrul a lasat meciul sa continue", a scris site-ul eurosport.it care i-a acordat nota 6 lui Stefan Radu. Calciomercato l-a notat pe Radu cu 6,5 si a scris ca evolutia romanului a placut din nou. "Rapid si ordonat, sistemul nou ii prieste", a adaugat agentia italiana. Tot 6,5 a primit Radu si de la tuttomercatoweb: "Ordonat si harnic. Confirma actiunile bune facute in ultimele saptamani. Nu isi asuma riscuri deosebite. Rolul de fundas central e facut pentru el". Stefan Radu a fost integralist in meciul Lazio - Bologna, scor 0-0, din campionatul Italiei.

Page time :0.1374 (s) | 24 queries | Mysql time :0.023312 (s)