"Ciocanarii" au fost depasiti clar de Steaua

22 Octombrie 1999
777 Vizualizari | 0 Comentarii
In partida contind pentru prima mansa a celui de-al doilea tur al Cupei UEFA, Steaua a invins cu scorul de 2-0 echipa engleza West Ham United. Golurile au fost inscrise de ieseanul Laurentiu Rosu, in prima repriza, in urma unei devieri inteligente a lui Cristi Ciocoiu si de Sabin Ilie, in urma unei greseli a defensivei engleze, pusa in dificultate de avintul tinerilor stelisti. Echipa militara a beneficiat de numeroase alte ocazii de majorare a scorului, terenul greu sau imprecizia impiedicind insa desprinderea stelistilor pe tabela. "Ciocanarii" au apelat in prima repriza la suturile de la distanta. Ei vor reusi sa treaca de Ritli abia in repriza a doua, golul fiind insa anulat pe motiv de off-side.(A.D)

Page time :0.1281 (s) | 24 queries | Mysql time :0.023708 (s)