Clubul Sportiv Municipal are un nou presedinte

4 Octombrie 2010
810 Vizualizari | 0 Comentarii
Seful Directiei Sanitar Veterinare Pascani, liberalul Vasile Gaboran, a fost ales in unanimitate de membrii Consiliului de Administratie sa fie presedintele Clubului Sportiv Municipal. Fostul aspirant al functiei de deputat in anul 2008 va fi destituit din functia de presedinte al clubului in cazul in care nu-si va indeplini principalele atributii pe care si le-a insusit. Noul Consiliu de Administratie al CSM vrea sa realizeze cateva investitii vitale in club. "Vrem sa crestem tineri la Pascani, tineri fotbalisti de valoare, ca mai apoi acestia sa aiba posibilitatea sa joace la nivel superior. Este necesar sa demaram o serie de investitii la club. Este nevoie de consolidarea unei parti din tribuna, trebuie construita tribuna oficiala, ne mai trebuie bani pentru baza sportiva, sala de protocol si asa mai departe. Deocamdata, cred ca necesar ar fi o suma de circa 500 de mii lei", se arata intr-un comunicat al noului CA al clubului. Pentru iubitorii de sport, conducerea clubului a stabilit sa faca un numar de 2 mii de abonamente. Cu acest abonament, care va costa 100 lei pe an, pascanenii pot avea acces gratuit organizat si gratuit la sala de sport, o reducere de pret la o sala de fitness si altele. Unul dintre proiectele pe care actuala conducere le are in perspectiva este acela de a intocmi proiecte europene si de a atrage bani pentru Club. Intre timp, CSM Pascani a reusit sa invinga echipa Rapid CFR Suceava, cu scorul de 3-1 (0-1). Cu o echipa formata din Luca, Olarita, Doroftei, Radu, Marcu, Gheorghiu, Topolniceanu, Ancuta, Maftei, Stiubei si Rascu, CSM Pascani a obtinut trei puncte vitale, cu care a urcat pe locul VI in clasament. Oaspetii au reusit sa deschida scorul in minutul 24, scor care era inscris pe tabela si la pauza. Dupa revenirea de la cabine, jucatorii pascaneni au reusit sa egaleze in minutul 58, prin Stiubei. Dupa sase minute, acelasi Stiubei a trimis din nou mingea in plasa, echipa pascaneana preluand, astfel, conducerea. In minutul 81, Rascu a finalizat un contraatac scoala si CSM Pascani a invins Rapid CFR Suceava, cu 3-1. La final, conducerea clubului a atacat vehement prestatia brigazii de arbitri, centralul Adrian Vizireanu si tusierii Malchidon si Tincu, din Braila, anuland doua goluri echipei pascanene.

Page time :0.4582 (s) | 22 queries | Mysql time :0.328870 (s)