News Flash:

Cluburile si-au desemnat laureatii anului 1999

22 Decembrie 1999
1061 Vizualizari | 0 Comentarii
•Astazi, la DJTS Iasi se vor stabili cei mai buni sportivi ai Iasului pe 1999

Ca la fiecare sfarsit de an, cluburile si asociatiile sportive din intreaga tara isi intocmesc numeroase clasamente, cu prilejul efectuarii bilantului pe anul respectiv. 1999, ca an preolimpic, a insemnat pentru miscarea sportiva a judetului nostru un an extrem de important atat pentru sporturile de echipa cat si pentru cele individuale, numerosi reprezentanti ai Iasului fiind antrenati in lupta pentru procurarea biletelor olimpice, principalul obiectiv al catorva cluburi. Acum, in prag de sarbatori, diriguitorii fiecarui club au tras linie, stabilindu-si laureatii acestui an. Va prezentam clasamentele intocmite de cateva asociatii sportive sau cluburi din Iasi, cu precizarea ca ele sunt oficiale si ca, dupa consultarea lor, cei din conducerea DJTS Iasi vor stabili ierarhiile finale pe tot judetul

Asociatia Sportiva CFR Iasi
Popice
1. Costica Ciurdea - locul 3 la Campionatele Nationale (CN) in probele de perechi si individual compus
2. Gabriel Cucu - locul 3 la CN - perechi

Box
1. Gabriel Fandarac - locul 3 la CN de juniori
2. Marius Cuculescu - locul 3 la CN de copii
3. Iulian Hordila - locul 3 la CN de copii
4. Vasile Cristescu - locul 3 la CN de copii.

Culturism
1. Petru Ciorba - campion national la categoria +90 kg; campion national in proba de perechi cu Monica Muresan (Baia Mare); campion national open; al 17-lea titlu la individual.

Baseball
1. Daniel Maciuca - component al lotului national de cadeti cu care a obtinut locul 3 la Campionatele Europene din Cehia; component al lotului national de juniori 2; locul 2 si medalie de argint la CE de juniori.

Clubul Sportiv Municipal Iasi (CSM)
1. Alin Lupeica - scrima
2. Florin Zalomir - scrima
3. Constantin Balan - radioamatorism
4. Razvan Sarbu - scrima
5. Bogdan Irimia - calarie
6. Tudor Stoica - canotaj
7. Neculai Custura - tir cu arcul
8. Lenuta Lupan - handbal
9. Razvan Gavriluta - scrima
10. Daniela Stimeriu - calarie

Scoala Sportiva Unirea Iasi (CSS Unirea)
1. Florin Zalomir - sabie (antrenor emerit Iulian Bituca)
2. Razvan Sarbu - sabie (Iulian Bituca)
3. Petrisor Todirasc, Adrian Negoita, Sebastian Rotaru - rugby (antrenor Laurentiu Varsa)
4. Paul Bilau - judo (Valeriu Arustei)
5. Razvan Gavriluta - sabie (Iulian Bituca)
6. Bogdan Dornescu, Florin Moscalu (baschet)
7. Gabriel Maximiciuc - judo (Ioan Moraru)
8. Radu Pruteanu - sabie (Iulian Bituca)
9. Ciprian Lefter - judo (Valeriu Arustei)
10. Dumitru Rusu - judo (Mihail Pascal)

Clubul Sportiv Scolar Gym Conrado Iasi (CSS Gym Conrado)
Individual - gimnastica ritmica sportiva
1. Raluca Puiu - Marilena Amironesei
2. Georgiana Lipsa - Mihaela Hilitanu
3. Pamela Tanase
4. Adriana Bujor - Monica Afilipoaie
5. Carmen Afilipoaie - Irina Bunduc
6. Steluta Budeanu
7. Adina Banu
8. Mihaela Alexa
9. Ioana Cordun
10. Madalina Bujor.
In probele de echipe, au devenit campioane nationale fetele de la categoriile a IV-a, a II-a, I si maestre.
Categoria a IV-a
1. Loredana Danila
2. Oana Cozma
3. Marinca Teiu
4. Petronela Maftei
5. Georgiana Badarau
6. Mihaela Panaite

Categoria a II-a
1. Georgiana Lipsa
2. Irina Bunduc
3. Steluta Budeanu
4. Simona Ursache
5. Ioana Cordun
6. Olivia Molocea.

Categoria I
1. Adriana Bujor
2. Mihaela Alexa
3. Pamela Tanase
4. Monica Afilipoaie
5. Raluca Racovita
6. Mihaela Hilitanu

Categoria "Maestre"
1. Raluca Puiu
2. Carmen Afilipoaie
3. Adina Banu
4. Madalina Bujor
5. Raluca Valache
6. Marilena Amironesei.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.3834 (s) | 22 queries | Mysql time :0.251030 (s)