FCSB s-a calificat in turul doi al al Europa League

282 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7415 RON (+0.0061)
USD: 4.2846 RON (-0.0030)
FCSB vs Milsami Orhei

FCSB s-a calificat in turul 2 al preliminariilor Europa League! Dupa victoria din tur cu Milsami Orhei, 2-0, vicecampioana Romaniei s-a impus cu 2-1 in retur, pe terenul moldovenilor. FCSB a marcat ambele goluri in prima repriza. Tabela a fost deschisa de tanarul Cristian Dumitru (minutul 4), care a marcat din interiorul careului, dupa o pasa a lui Razvan Oaida. Acesta din urma a marit diferenta cu 3 minute inaintea finalului primei reprize, dupa o pasa a lui Dumitru. Milsami Orhei a iesi mai mult la joc in partea secunda si a marcat primul si singurul gol al ”dublei” imediat dupa pauza (minutul 47), prin Vadim Bolohan. In turul 2 al competitiei, FCSB va juca impotriva lui Alaskert.

Milsami Orhei: Chirinciuc - Jardan, Craciun, Bolohan, Platica - Onica, Rusnac (Nazar ’81) - A. Antoniuc, Andronic, Stina (Zagaevshi ’67) - M. Antoniuc. Antrenor: Veaceslav Rusnac

FCSB: Vlad - Belu, Cristea, Planic, Roman - Oaida, Nedelcu, Tanase (Popescu ’72) – Man (Ion ’64), Dumitru, Coman (Hora ’58). Antrenor: Bogdan Andone

Alaskert s-a calificat in turul secund dupa ce a trecut de echipa Makedonija GP, cu scorul de 6-1 la general. Armenii s-au impus cu 3-1 in tur, la Erevan, respectiv cu 3-0 in returul din Macedonia de Nord. Joi, s-a impus la Skopje gratie golurilor marcate de Uros Nenadovic ('21), Thiago Galvao ('68) si Taron Voskanyan ('74).