Constantina Dita, pe locul 3 in cursa de la Londra

14 Iulie 2009
612 Vizualizari | 0 Comentarii
Constantina Dita
Campioana olimpica la maraton, Constantina Dita, s-a clasat, duminica, pe locul trei in cursa de 10 kilometri "Asics British 10K London Run", competitie castigata la feminin de sportiva kenyana Catherine Ndereba. Dita a terminat cursa in 34 de minute si 30 de secunde. Pozitia a doua a fost ocupata de atleta Kat Grimmet, din Marea Britanie. Proba masculina a fost castigata de kenyanul Cyrus Ndereba, fratele invingatoarei de la feminin. La eveniment au participat 27 de mii de alergatori. De asemenea, sportiva Viorica Tigau s-a clasat, duminica, pe primul loc in proba de saritura in lungime din cadrul celei de-a doua editii a reuniunii internationale de atletism de la Tanger (Maroc), informeaza AFP. Tigau a reusit aceasta clasare cu o saritura de 6,47 metri. Locul doi a fost ocupat de atleta poloneza Teresa Dobija, cu o saritura de 6,45 metri.

Page time :0.1269 (s) | 24 queries | Mysql time :0.014869 (s)