Continua chinul pentru handbalistii de la Politehnica

20 Noiembrie 2006
814 Vizualizari | 0 Comentarii
• Echipa de handbal masculin Politehnica Iasi a pierdut la Timisoara, scor 27-32 (13-21), meciul impotriva formatiei locale Poli Izometal
Cu o echipa tanara, care nu a depasit o medie de varsta de 21 ani, Politehnica s-a inclinat in deplasarea de la Timisoara, in fata formatiei Poli Izometal, cu scorul de 27-32 (13-21). Dupa 10 infrangeri consecutive, antrenorul Costel Schender a decis sa remanieze semnificativ lotul, astfel ca a deplasat pe malul Begai o formatie alactuita mai mult din jucatori tineri, renuntand definitiv la serviciile lui Marius Ciocoiu, aceeasi soarta parand sa o aiba si Florin Dimofte, care are probleme la serviciu si care nu se poate prezenta la antrenamentele echipei. Cum si Velicu are probleme cu apendicita, urmand chiar sa fie operat, Schender a contat la Timisoara pe jucatori ca Iftime, Caciuc sau Ifrim, care abia au depasit perioada junioratului. In aceste conditii, iesenii au inceput prost meciul, iar la pauza, gazdele conduceau cu 8 goluri pe tabela de marcaj, scor 21-13, dupa ce au ratat 2 lovituri de la 7 metri prin Mironescu si Cicke. Dupa pauza, Politehnica a jucat mult mai bine, tinerii jucatori ieseni depasind tracul din debutul meciului, astfel ca s-au impus in repriza a doua cu scorul de 14-11. Chiar si asa insa, Pralea si compania nu au mai putut impiedica o noua infrangere pentru Politehnica, grupare care a ajuns la cota 11 in dreptul infrangerilor, din tot atatea jocuri disputate in acest sezon. La Timisoara, cel mai bun marcator al Politehnicii a fost din nou Mironescu, autor a 9 goluri, urmat in topul eficacitatii de Cicke, cu 7 reusite. Restul golurilor echipei iesene au purtat semnatura jucatorilor: Iftime, Caciuc - cate 3, Damian, Ifrim - cate 2, Elisei - 1. Chinul handbalistilor ieseni va continua, dupa doua saptamani de pauza, dupa care Politehnica va primi vizta echipei HCM Constanta si se va deplasa la Steaua Bucuresti.

Page time :0.1465 (s) | 22 queries | Mysql time :0.013121 (s)