Craiova a umilit Brasovul

15 Martie 2010
1247 Vizualizari | 0 Comentarii
Mihai si Florin Costea
Intr-un meci pe viata si pe moarte, din etapa 21 a Ligii I, Universitatea Craiova a umilit pe FC Brasov, scorul final 3-0 fiind stabilit in chiar prima repriza prin reusitele lui Gaman, Barbu si Mihai Costea. Dupa remiza cu FC Vaslui, Brasovul lui Viorel Moldovan a facut deplasarea la Severin, pentru o intalnire care parea facila cu Universitatea Craiova. Realitatea din teren a fost insa alta. In prima repriza pe teren a existat doar Universitatea. Astfel ca scorul de 3-0 de la pauza n-a surprins pe nimeni. Putin dupa un sfert de ora de joc, Valerica Gaman a deschis scorul cu un sut din 8 metri dupa o pasa din foarfeca venita de la Florin Costea. Ocaziile s-au tinut lant la poarta lui Dani Coman si in minutul 25 era deja 2-0 pentru olteni, Radu Barbu marcand un gol de senzatie cu un sut plasat de pe loc de la 25 de metri, care l-a lasat inert pe Coman in careul mic. A treia lovitura si cea de gratie a venit in minutul 36. Dani Coman a respins in extremis un sut al lui Florin Costea, mingea a ajuns la Mihai Costea al carui sut din voleu l-a lasat fara replica pe portarul brasovenilor. Repriza secunda a fost mai slaba din punct de vedere calitativ. Prima parte a apartinut tot oltenilor, care si-au continuat jocul excelent, in timp ce brasovenii parca nu se regaseau in teren. De la jumatatea reprizei, craiovenii au cedat treptat initiativa, multumiti cu diferenta confortabila, insa brasovenii n-au reusit prea mult sa se apropie de poarta lui Lung.

Page time :0.1180 (s) | 22 queries | Mysql time :0.013927 (s)