Înfrângere pentru Poli Iași. Craiovenii au învins cu scorul de 1-0

Publicat: 02 oct. 2020
Poli Iași
Poli Iași

90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar U Craiova a reușit să se impună.
90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′ Posesie: U Craiova 61%, Poli Iași 39%.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
90′ Marius Constantin e sub presiune, reușește să respingă
90′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
90′ Marius Constantin de la U Craiova intervine periculos asupra lui Donaldo Acka
90′ Repunere pentru Poli Iași
90′ Mihai Bălașa execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
90′ Posesie: U Craiova 64%, Poli Iași 36%.
90′ Pentru că a jucat mingea cu mâna, Juan Pablo Passaglia primeşte cartonaş galben
90′ Juan Pablo Passaglia controlează balonul cu mâna.
90′ Şutul lui Vladimir Screciu este blocat.
90′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
90′ Cristian Bărbuț de la U Craiova ar putea deveni omul meciului după prestația excelentă de azi.
90′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
89′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
89′ Dan Nistor de la U Craiova execută un corner de pe partea stângă.
89′ Rodny Lopes Cabral respinge în corner.
89′ Stefan Baiaram de la U Craiova trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
88′ Șansă bună, Vladimir Screciu de la U Craiova taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
88′ U Craiova pleacă pe contraatac.
88′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
88′ Repunere pentru U Craiova
88′ Razvan Onea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
87′ Donaldo Acka de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
87′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicușor Bancu de la U Craiova i-a pus piedică lui Razvan Onea
86′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Stefan Baiaram
86′ Repunere pentru U Craiova
85′ Andreias Calcan de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
85′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
85′ Posesie: U Craiova 64%, Poli Iași 36%.
84′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
84′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
83′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
82′ Ovidiu Bic părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Alexandru Mateiu.
82′ Nicușor Bancu este penalizat pentru că l-a împins pe Rodny Lopes Cabral
82′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
81′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Bic de la U Craiova i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
81′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
80′ Repunere pentru Poli Iași
80′ Posesie: U Craiova 65%, Poli Iași 35%.
79′ Repunere pentru Poli Iași
79′ Cum a ratat?! Dan Nistor are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
79′ Stefan Baiaram de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
79′ Cristian Bărbuț de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
79′ Teodor Axinte scoate un gol ca și făcut! Cristian Bărbuț era într-o poziție excelentă, dar Teodor Axinte l-a blocat!
79′ Cristian Bărbuț ramane singur cu portarul advers…
79′ U Craiova are o șansă bună de gol.
79′ Cristian Bărbuț de la U Craiova avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
78′ Dan Nistor distruge apărarea adversă cu o extraordinară pasă filtrantă.
78′ U Craiova pleacă pe contraatac.
78′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
78′ Juan Pablo Passaglia îşi vede un şut deviat
78′ Sorin Bușu de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
78′ Andreias Calcan trimite o centrare.
78′ Andreias Calcan de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
77′ Poli Iași are posesia.
77′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
77′ Donaldo Acka e sub presiune, reușește să respingă
77′ Ovidiu Bic trimite o centrare.
77′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
77′ Ștefan Vlădoiu trimite o minge lungă
76′ Repunere pentru U Craiova
76′ Alexandru Cicâldău părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Vladimir Screciu.
76′ Andreias Calcan șutează din afara careului, dar ratează ținta.
75′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
75′ Andrei Ivan de la U Craiova trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
75′ U Craiova are o șansă bună de gol.
75′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
74′ Ștefan Vlădoiu este penalizat pentru că l-a împins pe Andreias Calcan
74′ Repunere pentru U Craiova
74′ Razvan Onea trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
73′ Şutul lui Rodny Lopes Cabral este blocat.
73′ Dzenan Zajmovic de la Poli Iași pasează cu călcâiul către un coechipier
73′ Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
73′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Bic de la U Craiova i-a pus piedică lui Donaldo Acka
73′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova îl trage în jos pe Andreias Calcan
72′ Şutul lui Ovidiu Bic este blocat.
72′ Teodor Axinte e sub presiune, reușește să respingă
72′ Centrarea lui Ștefan Vlădoiu de la U Craiova e deviată.
72′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
71′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
71′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
71′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
70′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
70′ Andreias Calcan de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
70′ Posesie: U Craiova 64%, Poli Iași 36%.
69′ Andrei Ivan de la U Craiova este surprins în ofsaid
69′ Teodor Axinte cere mingea
69′ Cristian Bărbuț trimite o centrare.
69′ U Craiova are posesia.
68′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
67′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
67′ Ștefan Vlădoiu de la U Craiova încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
67′ Cristian Bărbuț de la U Craiova găsește un coechipier în careu cu o pasă bună…
67′ Alexandru Cicâldău trimite o centrare.
67′ U Craiova are posesia.
66′ Floriano Vanzo părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Donaldo Acka.
65′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Cicâldău de la U Craiova i-a pus piedică lui Dzenan Zajmovic

65′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
64′ Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Ivan
64′ Nicușor Bancu e sub presiune, reușește să respingă
64′ Sorin Bușu trimite o centrare.
64′ Poli Iași are posesia.
63′ Repunere pentru Poli Iași
63′ Andrei Ivan de la U Craiova luftează dintr-o poziție foarte bună.
63′ Cristian Bărbuț de la U Craiova trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
63′ U Craiova are o șansă bună de gol.
63′ Dan Nistor distruge apărarea adversă cu o extraordinară pasă filtrantă.
63′ U Craiova pleacă pe contraatac.
62′ Meciul e dezechilibrat, U Craiova domină clar și are posesia.
62′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
62′ U Craiova are posesia.
61′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
61′ Andrei Ivan de la U Craiova este surprins în ofsaid
61′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
61′ Nicușor Bancu de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
61′ U Craiova are o șansă bună de gol.
61′ Mirko Pigliacelli cere mingea
61′ Stefan Baiaram e sub presiune, reușește să respingă
60′ Dzenan Zajmovic de la Poli Iași trimite o scăriță în careu.
60′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
60′ Posesie: U Craiova 67%, Poli Iași 33%.
60′ Teodor Axinte cere mingea
59′ Dan Nistor trimite o centrare.
59′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
58′ Andreias Calcan de la Poli Iași îl trage în jos pe Ovidiu Bic
57′ Foarte bună viziunea jocului lui Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași, care oprește un atac periculos cu o intercepție
57′ Ștefan Vlădoiu trimite o centrare.
57′ U Craiova are posesia.
57′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
56′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
56′ Poli Iași are posesia.
56′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
56′ Meciul se reia
55′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
55′ Posesie: U Craiova 67%, Poli Iași 33%.
55′ Repunere pentru U Craiova
55′ Floriano Vanzo de la Poli Iași execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
54′ Dan Nistor respinge în corner.
54′ Razvan Onea de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
54′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
54′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicușor Bancu de la U Craiova i-a pus piedică lui Sorin Bușu
54′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
53′ Mirko Pigliacelli e sub presiune, reușește să respingă
53′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
52′ Dzean Zajmovic de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
52′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
51′ GOOOL! Cristian Bărbuț marchează.
51′ Cristian Bărbuț trece în dribling de adversari
51′ Manuel De Iriondo îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
51′ Cristian Bărbuț trimite o centrare.
51′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova execută un corner de pe partea dreaptă.
50′ Ovidiu Bic îşi vede un şut deviat
50′ Sorin Bușu îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
50′ Nicușor Bancu trimite o centrare.
50′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
50′ Marius Constantin e sub presiune, reușește să respingă
50′ Dzenan Zajmovic trimite o centrare.
50′ Posesie: U Craiova 70%, Poli Iași 30%.
50′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
49′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
49′ Mihai Bălașa trimite o centrare.
49′ Razvan Onea e sub presiune, reușește să respingă
49′ Nicușor Bancu trimite o centrare.
49′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sorin Bușu de la Poli Iași i-a pus piedică lui Cristian Bărbuț
48′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
48′ Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
48′ Floriano Vanzo de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
47′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
47′ Razvan Onea de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
47′ Juan Pablo Passaglia trimite o minge lungă
47′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
47′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
47′ Dan Nistor trimite o centrare.
46′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
46′ U Craiova are posesia.
46′ Căpitanul e schimbat și îi dă banderola unui coechipier.
46′ Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Dzenan Zajmovic.
46′ Platini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Rodny Lopes Cabral.
46′ A început repriza a doua.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: U Craiova 69%, Poli Iași 31%.
45′ Stefan Baiaram șutează din afara careului, dar Teodor Axinte intervine.
45′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
45′ U Craiova are posesia.
45′ Repunere pentru Poli Iași
45′ Andrei Ivan șutează din afara careului, dar ratează ținta.
45′ Manuel De Iriondo e sub presiune, reușește să respingă
45′ Cristian Bărbuț trimite o centrare.
45′ Teodor Axinte e sub presiune, reușește să respingă
45′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova execută un corner de pe partea stângă.
45′ Andrei Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Ovidiu Bic
45′ Posesie: U Craiova 67%, Poli Iași 33%.
45′ Marius Constantin de la U Craiova trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
45′ Șut periculos din afara careului al lui Dan Nistor de la U Craiova. Execuția e deviată și-l forțează pe Teodor Axinte să trimită în corner.
45′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
45′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
45′ Dan Nistor de la U Craiova trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
45′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 7
45′ Șutul lui Ștefan Vlădoiu de la U Craiova trece departe de poartă
45′ Manuel De Iriondo respinge în corner.
45′ Șutul lui Stefan Baiaram e blocat de Teodor Axinte, dar acesta nu poate reține.
45′ Stefan Baiaram trece în dribling de adversari
45′ U Craiova are o șansă bună de gol.
45′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
45′ Stefan Baiaram de la U Craiova încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar portarul iese și reține.
45′ Ștefan Vlădoiu trimite o centrare.
44′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Dan Nistor de la U Craiova i-a pus piedică lui Andreias Calcan
44′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
44′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
43′ Alexandru Cicâldău trimite în careu din lovitură liberă
43′ Meciul se reia
43′ Elvir Koljici s-a accidentat şi e înlocuit de Cristian Bărbuț.

37′ ELIMINAT! Marius Mihalache primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
37′ Meciul se reia
36′ Elvir Koljici este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
36′ Marius Mihalache este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
35′ Elvir Koljici este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
35′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
35′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
34′ Marius Mihalache comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
34′ Intervenție necugetată. Marius Mihalache îl faultează dur pe Elvir Koljici.
34′ Repunere pentru Poli Iași
34′ Elvir Koljici trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
34′ Nicușor Bancu de la U Craiova încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
34′ Sorin Bușu e sub presiune, reușește să respingă
33′ Mihai Bălașa de la U Craiova încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
33′ Șutul spre poartă al lui Marius Constantin de la U Craiova e blocat.
33′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova execută un corner de pe partea dreaptă.
33′ Ștefan Vlădoiu de la U Craiova încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
33′ Stefan Baiaram de la U Craiova găsește un coechipier în careu cu o pasă bună…
33′ U Craiova are o șansă bună de gol.
33′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
32′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
32′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
32′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova execută un corner de pe partea dreaptă.
32′ Nikolaos Baxevanos respinge în corner.
31′ Ștefan Vlădoiu trimite o centrare.
31′ Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Mihai Bălașa
30′ Sorin Bușu trimite o minge lungă
30′ Ovidiu Bic e sub presiune, reușește să respingă
30′ Floriano Vanzo de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
30′ Posesie: U Craiova 64%, Poli Iași 36%.
30′ Andrei Cristea îşi vede un şut deviat
30′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
30′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
29′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
29′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
29′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.

29′ Poli Iași pleacă pe contraatac.
28′ Elvir Koljici de la U Craiova trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
28′ Un jucător de la U Craiova aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.
28′ Nikolaos Baxevanos e sub presiune, reușește să respingă
27′ Meciul are un tempo scăzut, nici una dintre echipe nu se remarcă.
27′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
27′ U Craiova are posesia.
27′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
27′ Mirko Pigliacelli cere mingea
27′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
26′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
25′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Marius Constantin
25′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
25′ Posesie: U Craiova 65%, Poli Iași 35%.
25′ Mihai Bălașa e sub presiune, reușește să respingă
25′ Sorin Bușu trimite în careu din lovitură liberă
24′ După un fault tactic, Ștefan Vlădoiu primește galben
24′ Intervenție necugetată. Ștefan Vlădoiu îl faultează dur pe Andreias Calcan.
24′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
24′ Repunere pentru Poli Iași
23′ Șutul lui Andrei Ivan de la U Craiova trece departe de poartă
23′ Elvir Koljici de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
23′ U Craiova are o șansă bună de gol.
23′ Dan Nistor trimite o minge lungă
23′ Repunere pentru Poli Iași
23′ Alexandru Cicâldău execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
21′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ovidiu Bic
21′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
21′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
21′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
21′ Meciul se reia
20′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
20′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
20′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Cicâldău de la U Craiova i-a pus piedică lui Platini
19′ Ovidiu Bic este penalizat pentru că l-a împins pe Floriano Vanzo
19′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
19′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
18′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
18′ Repunere pentru Poli Iași

17′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
16′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
16′ Andrei Ivan trimite o centrare.
16′ Andrei Ivan de la U Craiova avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
16′ Teodor Axinte e sub presiune, reușește să respingă
16′ Alexandru Cicâldău de la U Craiova execută un corner de pe partea stângă.
16′ Posesie: U Craiova 69%, Poli Iași 31%.
15′ Nicandro Breeveld s-a accidentat şi e înlocuit de Manuel De Iriondo.
15′ Nicandro Breeveld este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
15′ Nicandro Breeveld este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
14′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
14′ Stefan Baiaram îşi vede un şut deviat
14′ Nicușor Bancu de la U Craiova trimite în careu.
14′ Un-doi frumos între Nicușor Bancu de la U Craiova și Andrei Ivan.
13′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
13′ Platini este penalizat pentru că l-a împins pe Alexandru Cicâldău
12′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
12′ Marius Constantin e sub presiune, reușește să respingă
12′ Floriano Vanzo trimite o centrare.
12′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
11′ Dan Nistor de la U Craiova trimite mingea în spatele apărării adverse, dar portarul iese și reține.
11′ U Craiova încearcă să creeze o fază periculoasă.
11′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
11′ Meciul se reia
10′ Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
10′ Posesie: U Craiova 66%, Poli Iași 34%.
10′ Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
10′ Repunere pentru Poli Iași
10′ Ștefan Vlădoiu trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
10′ Şutul lui Elvir Koljici este blocat.
9′ Nicușor Bancu de la U Craiova trimite în careu.
9′ Andrei Ivan de la U Craiova îi pasează unui coechipier.
9′ U Craiova are o șansă bună de gol.
9′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
8′ Andreias Calcan de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Stefan Baiaram
7′ Repunere pentru Poli Iași
6′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Platini de la Poli Iași i-a pus piedică lui Dan Nistor
6′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
6′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
6′ Poli Iași are posesia.
5′ Repunere pentru Poli Iași
5′ Andrei Ivan șutează din afara careului, dar ratează ținta.
5′ U Craiova are o șansă bună de gol.
5′ Posesie: U Craiova 67%, Poli Iași 33%.
4′ Repunere pentru Poli Iași
4′ Poli Iași are posesia.
3′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
3′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
3′ U Craiova aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
3′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
3′ Dan Nistor trimite o centrare.
2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
2′ U Craiova are posesia.
1′ Poli Iași are posesia.
1′ Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′ Bine v-am găsit. Noctura e pornită și suntem gata de meci!
1′ Poli Iași are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′ Bine aţi venit pe Stadionul Ion Oblemenco, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

U Craiova – Poli Iași, echipe de start:
Craiova: Pigliacelii – Șt. Vlădoiu, M. Bălașa, M. Constantin, N. Bancu – Nistor, Ov. Bic, Cicâldău – Baiaram, Koljic, A. Ivan
Rezerve: I. Popescu – R. Mitran, Vătăjelu, Acka, M. Danciu, Mateiu, Screciu, V. Constantin, Bărbuț
Antrenor: Cristiano Bergodi

Poli Iași: T. Axinte – P. Onea, Ov. Mihalache, Baxevanos, S. Bușu – Vanzo, Breeveld, Passaglia – Platini, A. Cristea, Calcan
Rezerve: I. Brînză, Atska, Zajmovic, De Iriondo, F. Cristea, Popadiuc, Rodny Lopes, Assulin, V. Petrișor
Antrenor: Daniel Pancu

STADION: „Ion Oblemenco”
ARBITRII: Haţegan Ovidiu (Arad) / A1: Şovre Octavian (Satu Mare) A2: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava )

Trebuie precizat că în această săptămână a avut loc și o ședință a Sfântului Sinod, la Reședința Patriarhală din București, însă mitropolitul Clujului nu a participat.