Cristi Sapunaru, eliminat in meciul cu Espanyol

Publicat: 27 ian. 2013
1

Fundasul român Cristian Sapunaru a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene în minutul 82 al meciului încheiat la egalitate pe teren propriu de Zaragoza cu Espanyol Barcelona, 0-0, sâmbata, în etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Spaniei. De la oaspeti a fost eliminat Javi Lopez in minutul 79. În aceeasi zi au avut loc partidele:

Deportivo La Coruna – Valencia 2-3
Au marcat Riki 32, 45+1, respectiv Jonas 1, Nelson Haedo Valdez 63, Ricardo Costa 90+2
Cartonase rosii: Silvio 52, Paulo Assuncao 90+3 (ambii Deportivo)

Levante – Valladolid 2-1
Au marcat Jose Javier Barkero 44, Antonio Rukavina 90 autogol, respectiv Javier Baraja 8

Celta Vigo – Real Sociedad 1-1
Au marcat Michael Krohn-Dehli 32, respectiv Gorka Elustondo 59
Cartonas rosu: Augusto Fernandez (Celta, 50).
În clasament conduce – Barcelona – 55 pct (20 j), urmata de Atletico Madrid – 47 pct (20 j), Real Madrid – 40 pct (20 j), Betis Sevilla – 35 pct (20 j), etc. Zaragoza este pe locul 13, cu 23 pct. Granada lui Gabriel Torje ocupa locul 17, cu 20 pct (20 j).