Cristiano Ronaldo a facut spectacol in Real - Athletic Bilbao

22 Noiembrie 2010
1242 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristiano Ronaldo
Real Madrid a revenit, sambata seara, in fruntea clasamentului din Primera Division, 'albii' invingand Athletic Bilbao, intr-o partida disputata pe teren propriu, cu 5-1 (2-1). Portughezul Cristiano Ronaldo a reusit un hattrick, in timp ce Jose Mourinho a urmarit meciul din tribuna fiind suspendat. Bascii au rezistat in fata celui mai bun unsprezece posibil al Realului doar 18 minute, argentinianul Higuain finalizand dupa o patrundere solitara in careul advers. Cristiano Ronaldo a majorat avantajul echipei sale in minutul 29 din pasa lui Ozil, pentru ca scorul pauzei sa fie stabilit de Llorente in minutul 39. Emotiile gazdelor s-au risipit la 12 minute dupa pauza, cand Sergio Ramos a transformat un penalty obtinut de Di Maria in duel cu Susaeta. Ultimele doua goluri au purtat semnatura lui Ronaldo, acesta marcand din lovitura libera in minutul 62, pentru ca in prelungiri sa marcheze dintr-un 11 metri obtinut de Granero. Real Madrid conduce in clasament dupa 12 etape, cu 32 de puncte, pe locul secund pastrandu-se Barcelona, cu 31 de puncte. Cele doua mari rivale sunt urmate la mare distanta de Villarreal (24 puncte) si Valencia (21 puncte).