Cu o echipa dictata de Becali, FCSB a pierdut lamentabil la Plzen si isi joaca in ultima runda primul loc in grupa

23 Noiembrie 2017
283 Vizualizari | 0 Comentarii
FCSB Plzen

FCSB a cedat toate cele 3 puncte pe terenul Viktoriei Plzen, scor 0-2. Ambele reusite ale cehilor au venit dupa pauza.

Prima parte a fost una spectaculoasa, cu ocazii bune de ambele parti, insa de fiecare data executiile atacantilor Reznicek si Alibec au fost slabe. Plzen a fost intr-adevar formatia mai determinata, care a cautat mai mult poarta.

Desi a avut mai multe ocazii, dupa pauza FCSB a clacat, in ciuda faptului ca pe teren si-au facut aparitia fotbalisti precum Constantin Budescu, Dragos Nedelcu sau Florin Tanase.

Petrzela (49) a fost cel care a deschis scorul dintr-o pozitie suspecta de ofsaid. A tras puternic la coltul scurt si l-a invins pe tanarul Andrei Vlad. Kopici a facut 2-0 in minutul 76, cand a deviat cu capul un sut al lui Horava.

FCSB ramane pe primul loc in grupa, dar are nevoie de un succes cu Lugano, in ultima etapa, pentru a fi sigura ca nu-l pierde. In aceeasi etapa, Plzen se deplaseaza la Beer Sheva. Israelienii au pierdut surprinzator, in aceasta seara, in Elvetia, 0-1 cu Lugano.