Eveniment-Social

CUPA MAGIC, evenimentul anului în minifotbalul românesc! La evenimentul de la Iași participă 4 echipe de club din străinătate și 6 echipe naționale

Publicat: 14 sept. 2021
Cupa Magic la minifotbal

În perioada 16-19 septembrie, la Iași va avea loc ediția a 9-a a Cupei Magic la minifotbal, competiție de tradiție în minifotbalul românesc ce va reuni la start mai multe echipe puternice din țară, dar și din străinătate.  

În premieră, vor fi prezente la Iași și patru echipe străine, Sporting Ansois Liege, Lion Fosses Ville, Barca Namur (toate din Belgia) și Street Kickers (Luxemburg), iar la Secțiunea Open vor participa echipele naționale de minifotbal ale României, Republicii Moldova, Rusiei, Belgiei, Bulgariei și Croației.

Acest adevărat regal de minifotbal se va desfășura pe terenurile Magic Stadium, Arena Magic Heineken (Complexul Magic, din Tudor Vladimirescu) și pe cele trei terenuri din cadrul Complexului Depou Alexandru cel Bun.

Competiția este organizată de Dan Cojocaru și Paul Costaș, doi dintre oficialii Federației Române de Minifotbal și organizatori ai Diviziei Galactice de Bahlui Iași. 

Evenimentul se va desfășura cu respectarea normelor sanitare impuse de către autorități.

 

 

COMPONENȚA GRUPELOR

 

Grupa A

Pabo Team Pașcani 

Euro Impact Roman

HTR Spedition

Amicii Iași

 

Grupa B

Inter Bucovina Câmpulung

Euroevi Iași

Athletic 2015

Premier Iași 

 

Grupa C

Colosseum 2005

Delta Spartans Botoșani

Bucovina Vicov

Centric IT Solutions

 

Grupa D

Liriada Brașov

Ansois Liege (Belgia)

Lupii Negri

ACS Viitorul 2018 Iași 

 

Grupa E

Street Kickers (Luxemburg)

Liberto Iași

AS Dinamo

ACS Gufirosa

 

Grupa F

Lion Fosses Ville (Belgia)

Juventus Sibiu

SGTM Iași

Sporting Iași 

 

Grupa G

Old Boys București

SCC Services Smart2Pay

BorgWarner România

Auto Driver Bârnova

 

Grupa H

Barca Namur (Belgia)

Golden Boys Bacău

Union Team Iași

TraLaLa Team

 

PROGRAMUL COMPLET al competiției:

 

 

  • Marți, 14 septembrie, Magic Stadium

 

18.00, Liberto – Gufirosa / grupa E

 

 

  • Miercuri, 15 septembrie, Arena Magic Heineken

 

19.45, SGTM – Sporting Iași / F

20.30, Centric IT Solutions – Colosseum 2005 / C

 

 

  • Miercuri, 15 septembrie, Magic Stadium

 

20.30, SCC Services Smart2Pay – BorgWarner / G

21.15, AS Dinamo – ACS Gufirosa / E

 

 

  • Joi, 16 septembrie, Magic Stadium

 

18.00, Liberto – AS Dinamo / E

18.45, HTR Spedition – Amicii / A

19.30, Union Team – TraLaLa / H

20.15, Lupii Negri – ACS Viitorul 2018 / D

 

 

  • Joi, 16 septembrie, Arena Magic Heineken

 

20.30, Euroevi – Premier / B

 

 

  • Vineri, 17 septembrie, Magic Stadium

 

14.00, Euroevi – Athletic 2015 / B

15.00, Euro Impact Roman – Pabo Team Pașcani / A

16.00, Premier Iași – Inter Bucovina Câmpulung / B

17.00, Delta Spartans Botoșani – Colosseum 2005 Iași / C

18.00, Golden Boys Bacău – TraLaLa Team / H

19.00, Liriada Brașov – ACS Viitorul 2018 / D

20.00, Inter Bucovina Câmpulung – Athletic 2015 / B

21.00, Old Boys București – SCC Services Smart2Pay / G

 

 

  • Vineri, 17 septembrie, Arena Magic Heineken

 

17.00, SCC Services Smart2Pay – Auto Driver Bârnova / G

18.00, Euro Impact Roman – HTR Spedition / A

19.00, Bucovina Vicov – Centric IT Solutions / C

20.00, Amicii Iași – Pabo Team Pașcani / A

21.00, BorgWarner România – Auto Driver Bârnova / G

22.00, Delta Spartans Botoșani – Bucovina Vicov Suceava / C

 

 

  • Vineri, 17 septembrie, Depou Alexandru cel Bun 

 

14.00, SGTM – Juventus Sibiu / F

15.00, Liriada Brașov – Lupii Negri / D

16.00, Golden Boys Bacău – Union Team Iași / H

17.00, Juventus Sibiu – Sporting Iași / F

22.15, Street Kickers – Gufirosa Iași / E

 

 

  • Sâmbătă, 18 septembrie, Magic Stadium

 

09.00, Premier Iași – Athletic 2015 / B

10.00, Old Boys București – BorgWarner România / G

11.00, HTR Spedition – Pabo Team Pașcani / A

12.00, Colosseum 2005 Iași – Bucovina Vicov Suceava / C

14.00, Old Boys București – Auto Driver Bârnova / G

15.00, Liberto Iași – Street Kickers / E

 

 

  • Sâmbătă, 18 septembrie, Arena Magic Heineken

 

09.00, Euroevi – Inter Bucovina Câmpulung / B

10.00, AS Dinamo Iași – Street Kickers / E

11.00, Amicii – Euro Impact Roman / A

12.00, Centric IT Solutions – Delta Spartans Botoșani / C

 

 

  • Sâmbătă, 18 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

 

09.00, Teren 1, Barca Namur – TraLaLa Team / H

09.00, Teren 2, Ansois Liege – Lupii Negri / D

09.00, Teren 3, Lion Foses – SGTM Iași / F

15.00, Teren 1, Barca Namur – Union Team Iași / H

15.00, Teren 2, Ansois Liege – ACS Viitorul 2018 Iași / D

15.00, Teren 3, Lion Foses – Sporting Iași / F

16.00, Teren 1, Lion Foses – Juventus Sibiu / F

17.00, Teren 2, Ansois Liege – Liriada Brașov / D

18.00, Teren 3, Golden Boys Bacău – Barca Namur / H

16.00 – Tragerea la sorți a meciurilor din optimile de finală, la Magic Sport Pub, în Tudor Vladimirescu. 

 

OPTIMI DE FINALĂ – Sâmbătă, 18 septembrie

 

– Magic Stadium

19.00, Optime 1

20.00, Oprime 3

21.00, Optime 5

 

– Arena Heineken

19.00, Optime 2

20.00, Optime 4

21.00, Optime 6

22.00, Optime 8

 

– Depou Alexandru cel Bun

22.30, Optime 7

 

SFERTURI DE FINALĂ – Duminică, 19 septembrie

 

– Magic Stadium

09.00, Sfert 1: Învingătoare O1 – Învingătoare O2

10.00, Sfert 3: Învingătoare O5 – Învingătoare O6

 

– Arena Heineken

09.00, Sfert 2: Învingătoare O3 – Învingătoare O4

10.00, Sfert 4: Învingătoare O7 – Învingătoare O8

 

SEMIFINALE – Duminică, 19 septembrie

 

– Magic Stadium

14.00, Semifinala 1: Învingătoare Sfert 1 – Învingătoare Sfert 2

 

– Arena Magic Heineken

14.00, Semifinala 2: Învingătoare Sfert 3 – Învingătoare Sfert 4

 

FINALA MICĂ – Depou Alexandru cel Bun

17.15, Învinsa Semifinala 1 – Învinsa Semifinala 2

 

FINALA MARE – Depou Alexandru cel Bun

19.00, Învingătoare Semifinala 1 – Învingătoare Semifinala 2

 

19.45, Festivitatea de premiere

 

Secțiunea Open – Echipe naționale

 

Vineri, 17 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, Moldova – România

11.15, Rusia – Bulgaria

18.30, România – Croația

19.45, Ceremonia de deschidere

20.15, Belgia – Bulgaria

21.15, Rusia – Moldova

 

Sâmbătă, 18 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, Moldova – Croația

11.15, Belgia – Rusia

12.30, România – Bulgaria

19.00, Moldova – Belgia

20.15, România – Rusia

21.30, Croația – Bulgaria

 

Duminică, 19 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, România – Belgia

11.15, Croația – Rusia

12.30, Bulgaria – Moldova

18.00, Belgia – Croația

19.45, Festivitatea de premiere

 

Arbitrii competiției: Chiș Ciure Nicolae (Zalău), Tamas Paul (Bistrița), Mirea Daniel (București), Fliter Cristian (Buzău), Balanga Luis (București), Bordean Marian (Sibiu), Nistor Marian (Iași), Kerezsy Adrian (Iași), Groza Corneliu (Iași), Crețu Denis (Botoșani).

 

Observatori: Groza Corneliu (Iași), Trifan Mircea (Ptra Neamț), Kerezsy Adrian (Iași).

 

Asistența medicală: Marius Budescu, Raluca Zvancea și Corneliu Ibănescu.

 

 





Adauga un comentariu