Cupa Mondiala 2018: Brazilia invinge Serbia si castiga Grupa E

1386 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7415 RON (+0.0061)
USD: 4.2846 RON (-0.0030)
Brazilia 1

Brazilia a castigat Grupa E a Cupei Mondiale 2018 dupa victoria cu 2-0 obtinuta in meciul cu Serbia.

Brazilienii si-au revenit dupa startul mai slab de la turneul final si au eliminat Serbia. In optimi s-a calificat si Elvetia, de pe locul doi.

In confruntarea cu Serbia, scorul a fost deschis in minutul 36, dupa o pasa lunga finalizata excelent de Paulinho, cu un sut peste portarul Stojkovici.

Sarbii au fost ceva mai periculosi dupa pauza, au ratat doua sanse bune de a marca, dar cei care au inscris au fost tot brazilienii.

In minutul 68, Neymar a batut excelent un corner, iar Thiago Silva a aparut excelent la finalizare si inscris cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, Brazilia s-a calificat in optimile de finala, unde va intalni Mexic, pe 2 iulie de la ora 17:00.

Cealalta optime se va disputa intre Suedia si jElvetia, pe 3 iulie de la ora 17:00.

Clasamentul final al grupei E arata astfel: 1. Brazilia 7 puncte, 2. Elvetia 5 puncte, 3. Serbia 3 puncte, 4. Costa Rica 1 punct.

LIVE TEXT

Centralul Alireza Faghani fluiera sfarsitul meciului de pe Stadionul Spartak . Scorul final este 0-2!

90+3' Alireza Faghani acorda corner pentru Brazilia.

90+3' Sut bun al lui Neymar, dar fara rezultat.

90+2' Andrija Zivkovic (Serbia) prinde un sut, dar rateaza tinta.

90+1' 3 minute de prelungire pe Stadionul Spartak.

89' Iese Aleksandar Mitrovic, intra Luka Jovic.

89' Neymar de la Serbia are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

82' Mladen Krstajic face o schimbare, Nemanja Radonjic il inlocuieste pe Aleksandar Kolarov.

80' Tite il introduce pe Renato Augusto in locul lui Philippe Coutinho.

79' Trage Nemanja Matic dar balonul trece pe langa poarta.

78' Brazilia avanseaza in atac si Casemiro reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

75' Schimbare la Serbia, intra Andrija Zivkovic in locul lui Adem Ljajic.

73' Faza importanta, dar Serbia indeparteaza pericolul dupa sutul lui Fernandinho (Brazilia).

71' Brazilia ataca periculos si Filipe Luis suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

71' Brazilia are un corner, Willianse pregateste sa il execute.

70' Incursiunea lui Philippe Coutinho este respinsa de defensiva celor de la Serbia.

68' Neymar a pasat decisiv la gol.

68' Gooool! Se face 0-2 datorita loviturii de cap a lui Thiago Silva!

68' Arbitrul Alireza Faghani a acordat o lovitura de la colt pentru Brazilia. Executa Neymar.

67' Lovitura de colt pentru Brazilia.

66' Osfaid la Aleksandar Mitrovic.

66' Tite (Brazilia) face schimbare: Fernandinho il inlocuieste pe Paulinho.

65' Aleksandar Mitrovic(Serbia) loveste mingea cu capul, dar lovitura este respinsa de defensiva.

63' Sergej Milinkovic-Savic (Serbia) trimite pe langa poarta.

61' Aleksandar Mitrovic (Serbia) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

58' Willian (Brazilia) bate un corner.

58' Alireza Faghani acorda corner pentru Brazilia.

57' Neymar (Brazilia) executa un corner.  57' Serbia are un corner, Aleksandar Kolarovse pregateste sa il execute.

55' Serbia este in atac dar Brazilia reuseste sa se apere.

49' Brazilia avanseaza spre poarta, dar arbitrul Alireza Faghani fluiera ofsaid.

48' Nemanja Matic (Serbia) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!

46' Brazilia este fluierata in ofsaid.

46' A inceput repriza a doua.

Arbitrul fluiera finalul primei parti, echipele se retrag la vestiare.

45+1' Neymar de la Brazilia gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

45+1' 2 minute irosite din cauza intreruperilor vor fi adaugate la Prima repriza.

41' Lovitura de colt pentru Serbia.

40' Dusan Tadic (Serbia) suteaza, dar rateaza tinta.
40' Alireza Faghani acorda corner pentru Serbia.

36' Excelent assist a lui Philippe Coutinho!

36' Gol! Brazilia conduce, 0-1!

34' Sutul lui Aleksandar Mitrovic nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Spartak.

33' Galben pentru Adem Ljajic (Serbia).

30' Arbitrul Alireza Faghani a acordat o lovitura de la colt pentru Brazilia. Executa Neymar.

29' Serbia respinge lovitura lui Gabriel Jesus.

27' Gabriel Jesus e ok si revine pe teren.

27' Gata, se joaca din nou!

27' Neymar (Brazilia) trimite la poarta, fara rezultat insa.

25' Ce ratare pentru Brazilia! Sutul lui Neymar este oprit de bara.

22' Adem Ljajic (Serbia) executa un corner.

20' Brazilia are un corner, Willianse pregateste sa il execute.

15' Aleksandar Kolarov (Serbia) bate un corner.

14' Serbia avanseaza in atac si Filip Kostic trage spre poarta. Brazilia se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

10' Brazilia face o schimbare: Filipe Luis in locul lui Marcelo.

5' Serbia se repede in atac, dar este surprinsa in ofsaid.

4' Ofsaid la Brazilia.

4' Neymar trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Spartak.

2' Alireza Faghani fluiera ofsaid la Brazilia.

2' Philippe Coutinho (Brazilia) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

1' Alireza Faghani fluiera startul meciului!