Cupa Mondiala 2018: Croatia invinge Anglia in prelungiri si va juca finala cu Franta

11 Iulie 2018
1154 Vizualizari | 2 Comentarii
EUR: 4.6541 RON (-0.0031)
USD: 4.0032 RON (+0.0347)
Croatia Anglia

Croatia s-a calificat, miercuri seara, in premiera, in finala Cupei Mondiale, dupa o semifinala spectaculoasa cu Anglia.

Nationala pregatita de Zlatko Dalic a castigat cu 2-1 intalnirea cu reprezentativa Albionului, dupa prelungiri.

In ultimul act al turneului final din Rusia, nationala Croatiei va infrunta Franta, intr-o partida programata duminica, de la ora 18:00 - ora Romaniei.

- revenim imediat cu cronica partidei -

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, semifinala dintre Croatia si Anglia, de la Cupa Mondiala 2018.

LIVE TEXT

2-1 dupa prelungiri!

120+1' 4 minute irosite din cauza intreruperilor vor fi adaugate la A doua repriza de prelungiri.

120' Suteaza Andrej Kramaric, dar nu nimereste poarta.

119' Zlatko Dalic il introduce pe Milan Badelj in locul lui Luka Modric.

116' Incercare a lui Marcelo Brozovic, dar nu e gol.

116' Cuneyt Cakir acorda corner pentru Croatia.

116' Jocul a fost reluat.

116' Meciul a fost intrerupt pentru putine momente pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Kieran Trippier.

115' Mario Mandzukic nu mai poate continua si in locul lui intra Vedran Corluka.

114' Ivan Perisic incearca un sut, dar cei de la Anglia reusesc sa respinga.

112' Anglia face o schimbare: Jamie Vardy in locul lui Kyle Walker.

109' Frumoasa pasa lui Ivan Perisic la gol!

109' Gooool! Mario Mandzukic inscrie pentru Croatia, care preia conducerea, 2-1!

108' Marcelo Brozovic (Croatia) trimite pe langa poarta.

108' Croatia are un corner, Ivan Rakiticse pregateste sa il execute.

106' Mario Mandzukic (Croatia) a revenit pe teren.

106' A inceput a doua repriza de prelungiri.

105+4' Lovitura de colt pentru Croatia.

105+4' Partida este din nou in desfasurare.

105+3' Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Mario Mandzukic, care are grimase de durere.

105+2' Mario Mandzukic trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Lujniki.

105+1' Anglia respinge lovitura lui Andrej Kramaric.

105+1' Pe Stadionul Lujniki, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 2 minute la Prima repriza de prelungiri.

101' Andrej Kramaric ii ia locul lui Ante Rebic.

100' Croatia avanseaza spre poarta, dar arbitrul Cuneyt Cakir fluiera ofsaid.

99' Anglia avanseaza in atac si John Stones trage spre poarta. Croatia se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

99' Arbitrul Cuneyt Cakir a acordat o lovitura de la colt pentru Anglia. Executa Kieran Trippier.

98' Eric Dier (Anglia) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

97' Eric Dier ii ia locul lui Jordan Henderson pentru Anglia.

96' Galben pentru Ante Rebic (Croatia).

95' Meciul a fost reluat.

95' Ivan Strinic avea grimase de durere si a fost schimbat. Josip Pivaric i-a luat locul pentru Croatia".

94' I se acorda ingrijiri medicale lui Ivan Strinic de la Croatia si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

91' A inceput repriza 1 de prelungiri.

Scorul dupa timpul regulamentar este 1-1.

90' Dejan Lovren (Croatia) prinde un sut, dar rateaza tinta.

84' Suteaza Ivan Perisic, dar nu nimereste poarta.

83' Croatia in atac, Mario Mandzukic trage, dar scorul ramane acelasi.

78' Trage Jordan Henderson dar balonul trece pe langa poarta.

77' Sutul lui Jesse Lingard nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Lujniki.

76' Arbitrul Cuneyt Cakir fluiera o pozitie de ofsaid la Marcus Rashford (Anglia).

74' Gareth Southgate face o schimbare, Marcus Rashford il inlocuieste pe Raheem Sterling.

73' Croatia ataca prin Marcelo Brozovic. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

73' Luka Modric (Croatia) executa un corner.

72' Ante Rebic trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Croatia.

72' Ce ratare pentru Croatia! Sutul lui Ivan Perisic este oprit de bara.

68' Sime Vrsaljko a pasat decisiv la gol.

68' Gol! Ivan Perisic egaleaza, 1-1!

68' Kyle Walker revine pe teren.

68' Anglia preseaza in atac, insa sutul lui Harry Kane nu gaseste poarta.

67' Se reia meciul.

66' Kieran Trippier se tavaleste de durere si jocul este oprit pentru cateva momente.

65' Incursiunea lui Ivan Perisic este respinsa de defensiva celor de la Anglia.

61' Ivan Rakitic (Croatia) suteaza, dar rateaza tinta.

59' Luka Modric (Croatia) bate un corner.

56' Kieran Trippier (Anglia) bate un corner.

56' Jesse Lingard (Anglia) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

55' Croatia are un corner, Ivan Rakiticse pregateste sa il execute.

54' Cuneyt Cakir ii arata galben lui Kyle Walker!

48' Ante Rebic este avertizat!

46' A inceput repriza 2!

E finalul primei reprize, jucatorii pleaca la vestiare.

45+1' 1 minut de prelungire.

43' Sime Vrsaljko de la Croatia gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

37' Croatia respinge lovitura lui Raheem Sterling.

36' Anglia avanseaza in atac si Jesse Lingard reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

34' Cuneyt Cakir acorda corner pentru Croatia.

32' Ante Rebic (Croatia) suteaza, dar nu, nu e gol.

30' Anglia este in ofsaid.

23' Incearca Ivan Perisic dar nu nimereste poarta.

22' Harry Kane e semnalizat in ofsaid de catre Cuneyt Cakir.

21' Ante Rebic (Croatia) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.

19' Ivan Perisic (Croatia) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

14' Harry Maguire trimite cu capul, dar nu nimereste poarta.

14' Lovitura de colt pentru Anglia.

12' Arbitrul Cuneyt Cakir a acordat o lovitura de la colt pentru Anglia. Executa Ashley Young.

9' Luka Modric (Croatia) executa un corner.

5' Goooool!Anglia face 0-1 datorita golului marcat de Kieran Trippier!

1' Meciul se joaca laMoscova.