Dinamo a castigat in ultima secunda cu Astra

26 Iulie 2010
716 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Cristea
Astra Ploiesti a pierdut dramatic partida de pe teren propriu cu Dinamo, fiind invinsa cu 2-1, dupa ce a condus cu 1-0, in urma golului marcat de Raymond Lukacs in prima repriza. N'Doye a egalat in minutul 78, Adrian Cristea aducand victoria in ultimul minut. Astra a presat surprinzator inca din startul meciului, trupa lui Stoichita incercand sa ia prin surprindere o defensiva parca visatoare a dinamovistilor. Jocul a fost foarte dinamic, in mare parte echilibrat, ambele echipe atacand continuu prin faze rapide de joc. Scorul a fost deschis in minutul 33, de Raymond Lukacs, care a reluat in plasa din cativa metri o pasa de pe stanga trimisa excelent de Viorel Dinu, acesta fiind si scorul de la pauza intalnirii. Repriza a doua a reprezentat o fuga nebuna a dinamovistilor dupa golul egalizator. Ploiestenii au facut pasul inapoi sI le-au permis oaspetilor sa faca legea la mijlocul terenului. Dupa mai multe ratari uriase, pana la urma, presiunea tot mai crescanda a cainilor si-a aratat foloasele in minutul 77, cand Alexandru Deaconu a indicat punctul cu var in urma unui hent comis de ploiesteni in careu. N'Doye a executat cu siguranta si a restabilit egalitatea pe tabela. Cu trecerea timpului, Astra a pierdut tot mai mult din forte, viteza sI chiar daruire, dand astfel ocazia dinamovistilor sa domine finalul de meci. N'Doye putea duce pe Dinamo in avantaj in minutul 80, insa a luftat incredibil singur cu portarul. Cand mai erau cateva secunde pana la fluierul de final, Torje a profitat de o iesire gresita la offside a ploiestenilor, a scapat singur cu Ebede, l-a fentat cu o pasa spre Adrian Cristea, care a trimis nestingherit in poarta goala.

Page time :0.3212 (s) | 22 queries | Mysql time :0.174381 (s)