Dinamo avanseaza in Europa League

23 Iulie 2010
739 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo s-a calificat fara probleme in turul trei preliminar al Europa League, trecand la pas de moldovenii de la Olimpia Balti, cu scorul general de 7-1. Cinci dintre goluri au fost inscrise la Bucuresti, in partida retur. Toate cele sapte goluri ale alb-rosilor au fost marcate de sapte jucatori diferiti, meciul incheindu-se cu 5-1 in favoarea echipei lui Andone. Andrei Cristea a deschis scorul dupa doar 3 minute de joc, in urma unor greseli in lant ale moldovenilor, cu un sut din apropierea liniei portii, iar in minutul 32 Adrian Cristea a facut 2-0, marcand direct din lovitura libera. Finalul primei reprize a adus al treilea gol al dinamovistilor, de aceasta data Ousmane N’Doye fiind cel care a trimis mingea in ate, sutul sau din afara careului fiind deviat cu noroc de un adversar, mingea pacalindu-l pe portarul moldovenilor. In minutul 58, Catalin Munteanu a facut 4-0 pentru echipa din Stefan cel Mare, dupa o faza superba creata de Adrian Cristea. Torje a facut 5-0, dupa un penalty obtinut de Liviu Ganea. Golul de onoare al moldovenilor a venit chiar in minutul 90 al meciului, Adaramola marcand pe contraatac dupa o desincronizare totala a defensivei dinamoviste. In turul urmator din Liga Europa, Dinamo va intalni un adversar de calibru, Hajduk Split.

Page time :0.1252 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019930 (s)