Local

Dinamo 1-1 Poli Iaşi! Final de meci! Poli Iaşi obţine o remiză pe ultima sută de metri – LIVE TEXT/VIDEO

Publicat: 12 iul. 2020
Dinamo 1-1 Poli Iaşi  Final de meci Poli Iaşi obţine o remiză pe ultima sută de metri  - LIVE TEXTVIDEO
Dinamo Poli Iasi

Dinamo și Poli Iași se întâlnesc ACUM, într-un meci început la ora 18:00, în runda cu numărul 9 din play-out-ul Ligii 1. Partida e liveTEXT pe BZI.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, Digi Sport 1 și Look Plus.

Dinamo – Poli Iași, echipele de start:
Dinamo: Straton – Sorescu, Puljic, M. Popescu, Skovajsa – Mihaiu, Mrzljak, Răuță, Fabbrini – Neicuțescu, Montini
Rezerve: Șt. Fara – R. Grigore, Kostrna, Sin, I. Șerban, R. Moldoveanu, D. Popa, A. Bani, V. Lazăr
Antrenor: Adrian Mihalcea

Poli Iași: T. Axinte – Rodny Lopes, Fomba, Frăsinescu, S. Șerban – O. Mihalache, Passaglia – R. Grădinaru, Platini, Horșia – Luckassen
Rezerve: Târnovanu, Klimavicius, Popadiuc, Omoh, Breeveld, De Iriondo, A. Cristea, Chacana, Agape
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: Dinamo, București
Arbitru: Andrei Chivulete / Asistenți: Mircea Grigoriu, Andrei Constantinescu

• 90’Posesie: Dinamo 42%, Poli Iași 58%.

‘ 90+3  Final de meci! Poli Iaşi obţine o remiză pe ultima sută de metri

• 86′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ante Puljic de la Dinamo i-a pus piedică lui Kevin Luckassen
  • 85′ GOOOL Iași. Andrei Cristea marchează din penalty
  • 84′  Lukas Skovajsa încasează un galben
  • 84′ PENALTY! Lukas Skovajsa îl faultează grav pe Manuel De Iriondo în interiorul careului
  • 84′  Kevin Luckassen de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
  • 84′ Mihai Popescu îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
  • 84′ Doru Popadiuc trimite o centrare.
  • 83′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 83′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 83′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 83′ Deian Sorescu trimite o centrare.
  • 82′ Repunere pentru Poli Iași
  • 74′ Daniel Popa e sub presiune, reușește să respingă
  • 74′ Michael Omoh de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
  • 74′ Michael Omoh îşi vede un şut deviat
  • 74′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
  • 73′ Mihai Popescu încasează un galben
  • 73′ Mihai Popescu de la Dinamo faultează, lovindu-l pe Kevin Luckassen cu cotul.
  • 73′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
  • 73′ Doru Popadiuc e sub presiune, reușește să respingă
  • 72′ Valentin Lazăr trimite o centrare.
  • 72′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 72′ Șutul lui Daniel Popa e blocat de Teodor Axinte, dar acesta nu poate reține.
  • 72′ Daniel Popa ramane singur cu portarul advers…
  • 72′ Un fotbalist de la Poli Iași face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
  • 71′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
  • 71′ Juan Pablo Passaglia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Andrei Cristea.
  • 70′ Răzvan Grădinaru părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucas Chacana.
  • 70′ Filip Mrzljak controlează balonul cu mâna.

66′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
65′ Daniel Popa de la Dinamo preia slab mingea trimisă de un coechipier.
65′ Valentin Lazăr trimite o centrare.
65′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
65′ Posesie: Dinamo 46%, Poli Iași 54%.
64′ Meciul se reia
64′ Andrei Sin revine pe teren.
64′ Andrei Sin este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
64′ Andrei Sin este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
64′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
63′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
63′ Diego Fabbrini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Andrei Sin.
62′ Andreas Mihaiu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Valentin Lazăr.
62′ Un jucător de la Poli Iași faultează
62′ Cătălin Straton de la Dinamo intervine la o fază periculoasă.
61′ Aproape de gol! „Capul” trimis de Ovidiu Horsia este respins de Cătălin Straton
61′ Doru Popadiuc de la Poli Iași centrează excelent…
60′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
60′ Meciul are un tempo scăzut, nici una dintre echipe nu se remarcă.
60′ Posesie: Dinamo 47%, Poli Iași 53%.
59′ Repunere pentru Dinamo
59′ Manuel De Iriondo șutează din afara careului, dar ratează ținta.
59′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
59′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
59′ Cătălin Straton cere mingea
59′ Mihai Popescu îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
58′ Ovidiu Horsia trimite în careu din lovitură liberă
58′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Lukas Skovajsa de la Dinamo i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
58′ Poli Iași are posesia.
58′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
57′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
57′ Platini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Michael Omoh.

52′ Răzvan Grădinaru trimite în careu din lovitură liberă
51′ Deian Sorescu este penalizat pentru că l-a împins pe Răzvan Grădinaru
51′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași i-a pus piedică lui Alexandru Răuță
50′ Posesie: Dinamo 48%, Poli Iași 52%.
50′ Ovidiu Horsia este penalizat pentru că l-a împins pe Diego Fabbrini
50′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
50′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo execută un corner de pe partea dreaptă.
50′ Marius Mihalache de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
49′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
49′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

46′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
46′ Fomba Bourama părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Manuel De Iriondo.
46′ Sorin Serban părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
46′ Mattia Montini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Daniel Popa.
46′ A început repriza a doua.

45′ Duel echilibrat în prima repriză.
45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′ Posesie: Dinamo 49%, Poli Iași 51%.
45′ Repunere pentru Dinamo
45′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași trimite din corner, de pe partea dreaptă, dar balonul nu ajunge la nici un coechipier și iese în afara terenului.
45′ Ante Puljic respinge în corner.
44′ Ovidiu Horsia trimite în careu din lovitură liberă
44′ Arbitrul fluieră. Filip Mrzljak îl atacă pe Kevin Luckassen de la spate și e lovitură liberă.
43′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
43′ Foarte bună viziunea jocului lui Deian Sorescu de la Dinamo, care oprește un atac periculos cu o intercepție
42′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
42′ Mattia Montini controlează balonul cu mâna.

36′ Ante Puljic e sub presiune, reușește să respingă
35′ Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
35′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
35′ Posesie: Dinamo 56%, Poli Iași 44%.
35′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Mihai Popescu de la Dinamo i-a pus piedică lui Platini
34′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
34′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
33′ Mihai Popescu de la Dinamo faultează, lovindu-l pe Kevin Luckassen cu cotul.
33′ Repunere pentru Poli Iași
33′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
33′ Lukas Skovajsa de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
32′ Dinamo are posesia.
32′ Marius Mihalache e sub presiune, reușește să respingă
32′ Deian Sorescu trimite o centrare.
32′ Repunere pentru Poli Iași
31′ Andreas Mihaiu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
31′ Diego Fabbrini de la Dinamo îi pasează unui coechipier.
31′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
31′ Cătălin Straton cere mingea
31′ Kevin Luckassen de la Poli Iași trimite o scăriță în careu.
31′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
30′ Mihai Popescu de la Dinamo încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar portarul iese și reține.
30′ Kevin Luckassen îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
30′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo execută un corner de pe partea stângă.
30′ Posesie: Dinamo 56%, Poli Iași 44%.
30′ Diego Fabbrini de la Dinamo trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
29′ Dinamo încearcă să creeze o fază periculoasă.
29′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
28′ Repunere pentru Dinamo
28′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași șutează peste!
28′ Kevin Luckassen de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
28′ Șansă bună, Platini de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
28′ Poli Iași are o șansă bună de gol.
27′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
27′ Repunere pentru Poli Iași
27′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
27′ Lukas Skovajsa trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
26′ Deian Sorescu trimite o centrare.
26′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
26′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
25′ Posesie: Dinamo 54%, Poli Iași 46%.
25′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
25′ Lukas Skovajsa trimite în careu din lovitură liberă
24′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

• 26′ Deian Sorescu de la Dinamo încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
  • 26′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 25′ Posesie: Dinamo 54%, Poli Iași 46%.
  • 25′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă
  • 25′ Lukas Skovajsa trimite în careu din lovitură liberă
  • 24′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andreas Mihaiu
  • 24′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 21′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
  • 20′ Repunere pentru Poli Iași
  • 20′ Mihai Neicuțescu șutează din afara careului, dar ratează ținta.
  • 20′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
  • 20′ Posesie: Dinamo 56%, Poli Iași 44%.

20′ Fomba Bourama de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Mattia Montini

• 17′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
  • 16′ Dinamo are posesia.
  • 16′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 15′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Deian Sorescu de la Dinamo i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru
  • 15′ Posesie: Dinamo 56%, Poli Iași 44%.
  • 12′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
  • 11′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Horsia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andreas Mihaiu
  • 11′ Deian Sorescu e sub presiune, reușește să respingă
  • 11′ Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
  • 11′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Deian Sorescu de la Dinamo i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia
  • 10′ Posesie: Dinamo 67%, Poli Iași 33%.
  • 10′ GOL! Deian Sorescu (Dinamo) înscrie de la penalty.
  • 9′ PENALTY! Sorin Serban de la Poli Iași împinge un adversar și arbitrul acordă penalty!
  • 5′  Mattia Montini încasează un galben
  • 5′  Posesie: Dinamo 70%, Poli Iași 30%.
  • 5′  Intervenție necugetată. Mattia Montini îl faultează dur pe Cosmin Frăsinescu.
  • 4′ Rodny Lopes Cabral este penalizat pentru că l-a împins pe Mihai Neicuțescu

2′ BARĂ! Un şut al lui Mattia Montini loveşte transversala
2′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo trimite în careu.
2′ Mihai Neicuțescu de la Dinamo pasează cu călcâiul către un coechipier
2′ Dinamo are o șansă bună de gol.
2′ Dinamo are posesia.
2′ Dinamo aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
1′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
1′ O zi perfectă pentru fotbal, caldă și însorită.
1′ Ce teren prost! E denivelat și iarba lipsește în anumite zone
1′ Dinamo are lovitura de începere, meciul a început.
0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.