Divizia C - Seria I: Din nou fara gol

3 Aprilie 2000
693 Vizualizari | 0 Comentarii
•CFR Citadin - Sportul Municipal Vaslui 0-0

Ieri dimineata, feroviarii ieseni antrenati de Sandu Sarbu si-au dezamagit inca o data suporterii, nereusind sa invinga mai modesta formatie vasluiana. Prima parte a intalnirii a fost slaba din toate punctele de vedere, ambii portari somand, realmente. Singurele faze cat de cat notabile s-au petrecut pe final, atunci cand Pintilie (min. 45) si Cordas (min. 46), respectiv Barnoveanu (min. 40) au sutat slab din pozitii favorabile. Deliciul tribunelor in prima repriza nu l-a facut jocul celor doua formatii ci oamenii cu targa, acestia scapandu-l pe gazon pe numarul 2 vasluian, Bosanceanu. In partea a doua, meciul a devenit mai dinamic, insa nici una din echipe nu a beneficiat de ocaziile clare de a inscrie, scorul ramanand alb pana la final.
Doar Murgu, intrat dupa pauza in locul lui Lungu ar fi putut deschide scorul, insa sutul sau din 9 m l-a nimerit pe portarul oaspetilor, in minutul 75. Feroviarii raman astfel fara nici o victorie in miniretur, situatia in clasament devenind din ce in ce mai critica.
Formatii:
CFR Citadin: Calinescu-Dragoi, Bordeianu, Cordas, Lungu E., Frunza, Nalbariu, Anichitoaie, Voicu, Pintilie, Ilade. Au mai jucat Murgu, Dobre si Hrib. Antrenor: Sandu Sarbu.
Sportul M. Vaslui: Zidaru - Bosanceanu, Bichir, Soldan, Bostina, Motoi, Barnoveanu, Cazacu, Rontea, Asavoaie. Antrenor V. Copil.
Au arbitrat: Captan, Rogoveanu si Pais - toti din Galati.
Intr-o alta partida, contand pentru etapa a 25-a din Divizia C, seria I, FC Unirea Iasi a surclasat la Bucecea formatia locala Siretul, cu scorul de 6-1 (2-1). Echipa antrenata de cuplul Costachescu-Ciocarlan a dominat jocul de la un capat la celalalt, castigand mai clar decat se astepta o partida ce se anunta destul de dificila. Pentru FC Unirea au punctat Scripca de doua ori, Bozianu, Ambrosie, Brighiu si Andrusi, gazdele marcand golul de onoare in prima repriza prin Gugeanu.
"Jocul a fost la discretia noastra si, prin urmare, ne-am adjudecat cele trei puncte, e drept, la o diferenta considerabila. As dori sa remarc si arbitrajul, unul foarte bun, la Bucecea", a precizat presedintele FC Unirea, Pavel Hodea.
Tehnicienii ieseni au aliniat urmatoarea formula de echipa: Simionas, Bozianu, Lohan, Dascalu (Diaconescu), Martin (Boghean), Cazacu, Adrusi, Scripca, Cotan, Ambrosie (Ciocoiu) si Brighiu.

Page time :0.1551 (s) | 22 queries | Mysql time :0.033642 (s)