Divizia C - Seria I: FC Unirea si-a adjudecat derby-ul

23 Martie 2000
715 Vizualizari | 0 Comentarii
•CFR Citadin - FC Unirea 2000: 0-2 (0-2), in etapa a 23-a a Diviziei C - Seria I Ieri, la concurenta cu partida din dealul Copoului, arena "Tineretului" din Abator a gazduit derby-ul iesean dintre CFR Citadin si Unirea 2000, echipe pregatite de Sandu Sarbu si respectiv Cornel Costachescu - Narcis Ciocarlan. Mult mai motivata, gruparea prezidata de Pavel Hodea s-a impus cu 2-0, conturile fiind incheiate inca din minutul 40, cand Lohan a stabilit scorul final. Primul gol al intalnirii l-a avut ca autor pe Adi Cotan, acesta transformand cu precizie o lovitura libera, in minutul 15. Rezultate: CFR Citadin - FC Unirea 2000: 0-2 Termoutilaj - Sportul M. Vaslui: 2-0 Aerostar - Minerul: 3-0 Rapid M. Ciuc - Rafinaria: 1-1 Siretul Bucecea - CFR Pascani: 1-2 Budvar - Rulmentul: 4-1 Apemin - Cimentul: 6-0 Pro Mobila si Vrancart au stat.

Page time :0.1428 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020802 (s)