Divizia D: Fotbalistii din Targu Frumos s-au impus in prima mansa

23 Mai 2002
1320 Vizualizari | 0 Comentarii
•Viitorul Targu Frumos - Viitorul '94 Harlau 1-0 (0-0)

Ieri dupa-amiaza, in fata unui public numeros, la Targu Frumos a avut loc prima mansa a barajului Diviziei D de fotbal, pentru stabilirea campioanei judetului Iasi. Dupa un meci atractiv, gazdele de la Viitorul Targu Frumos au castigat in fata "musafirilor" de la Viitorul '94 Harlau cu scorul de 1-0 (0-0), printr-un gol reusit in min. 90, dupa care au urmat alte trei minute de prelungiri dictate de centralul Marius Paraschiv, dar fara efect pe tabela de marcaj. De remarcat ca formatia din Targu Frumos castigase Seria Pascani din cadrul Diviziei D, iar Viitorul '94 Harlau se impusese, dupa 26 de etape, in Seria Iasi din aceeasi liga a patra de fotbal. Desi a fost delegat sa conduca la centru, prezent totusi la meciul de la Targu Frumos, ieseanul Toni Helesteanu nu a putut oficia, deoarece a avut a criza de sciatica. Returul va avea loc duminica, pe terenul din Harlau. Campioana judeteana va sustine apoi meciul de baraj pentru promovarea in Divizia C, cu o reprezentanta a unui judet vecin.