Doua bombe in debutul campionatului

8 August 2009
758 Vizualizari | 0 Comentarii
Meciurile de ieri seara au detonat primele doua bombe din acest sezon. Cea mai mare surpriza a fost reusita de nou-promovata International Curtea de Arges, care a invins pe terenul celor de la Dinamo Bucuresti. Intr-o partida care s-a disputat fara spectatori, Dinamo a ramas in 9 jucatori de camp in chiar minutul 12, cand Grigore a fost eliminat de arbitrul Teodor Craciunescu. Fiul lui Ioan Craciunescu si-a complicat si mai tare existenta si in minutul 45 l-a eliminat si pe Gabriel Tamas, care si-a calcat un adversar cazut la timp. "A fost executie in direct", s-a plans Cristian Borcea. Ramasi in 8 jucatori de camp, dinamovistii nu au mai avut replica, iar in minutul 56, Curtea de Arges a inscris pentru 1-0 prin Florin Popa, care a inscris cu capul dupa un corner. Aici avea sa se termine si meciul. Pitestenii au dominat copios jocul, nu au mai fortat si astfel au obtinut prima victorie in Liga I, din istoria de 9 ani a formatiei pregatita de Stefan Stoica. Cealalta bomba a zilei de ieri a fost detonata la Medias, acolo unde Gaz Metan s-a impus la limita in fata Universitatii Craiova, scor 2-1, dupa ce juvetii au intrat in avantaj la cabine dupa primele 45 minute. Florin Costea a deschis scorul pentru Universitatea in minutul 45, golurile gazdelor fiind marcate de stranierii Eric de Oliveira in minutul 74 si Kubala in minutul 77. Pe un teren mocirlos si in fata unui adversar modest, Gaz Metan a facut spectacol, a ratat 13 ocazii, avand chiar si 3 bare.

Page time :0.1306 (s) | 22 queries | Mysql time :0.016337 (s)