Doua medalii la Cupa Vrancart

6 Martie 2009
676 Vizualizari | 0 Comentarii
Mic tenismen la CFR Iasi
La Cupa Vrancart la tenis de camp, micii sportivi de la CS CFR Iasi au obtinut doua medalii, una de argint si alta de bronz, sub conducerea antrenorului Vergil Aghion. Competitia s-a disputat pe terenurile de tenis din Onesti, Darmanesti si Targu Ocna, sponsorul principal (Vrancart) fiind insa din Adjud, iar clubul organizator a fost CS Tema Sport Onesti. La categoria 10 ani fete, Nona Chiriac (CFR Iasi) s-a clasat pe locul 2 si a obtinut medalia de argint, dupa ce a pierdut finala competitiei cu scorul de 2-6, 1-6 in fata lui Maria Romaniuc (Condor Piatra Neamt, numarul 5 in ierarhia din Romania). In turneul similar baietilor, Andrei Murgeanu (CFR Iasi) a ajuns pana in semifinale, unde a pierdut cu 5-7, 3-6 in fata lui Ioan Cristian Cosma (Tenis Club Focsani / numarul 5 in Romania la categoria 10 ani), dar a obtinut totusi medalia de bronz a intrecerii. Vedeta clubului ceferist iesean, Alexandra Zmau (12 ani), a fost retrasa din competitie de antrenorul Vergil Aghion, dupa ce a contactat o puternica viroza respiratorie si a devenit indisponibila.

Page time :0.1308 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014257 (s)