Dus rece pentru echipa de baschet feminin

8 Decembrie 2008
659 Vizualizari | 0 Comentarii
Baschetbalistele de la CS Politehnica National au mai bifat o infrangere in acest sezon al Diviziei A. In deplasarea de la Ramnicu Valcea, iesencele au fost umilite de CET Govora, cu scorul de 90-39, intr-o partida care s-a disputat, sambata, in sala Traian. Dupa inceputul meciului, nimic nu avea sa anunte umilinta la care vor fi supuse jucatoarele antrenorului Viorel Musteata. Oaspetele au inceput tare jocul si au castigat primul sfert cu scorul de 22-21.

In sfertul secund insa, iesencelor nu le-a mai iesit nimic, astfel ca nu au reusit sa inscrie decat 4 puncte, in timp ce valcencelor le-a iesit totul. Dupa un sfert de cosmar (23-4), la pauza, gazdele aveau deja un avantaj de 18 puncte pe tabela de marcaj, scor 44-26. Cosmarul avea sa continue si dupa pauza, astfel ca pe teren a existat o singura echipa, CET Govora, care s-a impus la final cu scorul de 90-39 (21-22,23-4,29-7,17-6). Dupa acest nou esec, echipa ieseana ocupa locul 11 in ierarhia interna (dintr-un total de 14 formatii), la egalitate de puncte (12) cu Sportul Studentesc, formatie de pe locul 12. In runda cu numarul 13 a Diviziei A de baschet feminin, pe data de 13 decembrie, CS Politehnica National va primi vizita formatiei BC Alexandria, o super-echipa care ocupa in prezent locul 2 in prima divizie, la egalitate cu formatia de pe primul loc, Municipal Targoviste.

Page time :0.2024 (s) | 22 queries | Mysql time :0.073839 (s)