Edith Miklos, locul 46 la Cortina d`Ampezzo

23 Ianuarie 2010
582 Vizualizari | 0 Comentarii
Schioarea romana Edith Miklos s-a clasat pe locul 46 in slalomul super urias programat, ieri, pe partia Olympia delle Tofane din statiunea Italiana Cortina d`Ampezzo. In plina pregatire a participarii la Jocurile Olimpice de la Vancouver, Miklos a parcurs traseul de 1850 metri cu timpul 1 minut, 25 secunde si 92 sutimi, fiind mai lenta cu peste patru secunde in raport cu prima clasata. Cursa care a contat pentru Cupa Mondiala de Schi Alpin a fost castigata de Lindsey Vonn din Statele Unite, aceasta oprind cronometrul la 1 minut, 21 secunde si 74 sutimi. Podiumul a fost completat de Fabienne Suter (Elvetia) si Anja Paerson (Suedia), cele doua sportive sosind in aceeasi secunda cu Vonn. Din cele 61 sportive aliniate la start doar 51 au incheiat cursa. Astazi este programata coborarea, Miklos fiind a 32-a in ultimele antrenamente oficiale.

Page time :0.1701 (s) | 22 queries | Mysql time :0.055959 (s)