Eroii Iasului! Politehnica a invins Steaua intr-o atmosfera superba si viseaza la playoff - Galerie FOTO/VIDEO

17 Noiembrie 2017
3650 Vizualizari | 2 Comentarii
CSM Poli Iasi FCSB 44

FCSB a pierdut surprinzator pe terenul lui CSM Poli Iasi, scor 0-1, in etapa a 18-a din Liga 1.

Prima repriza a fost foarte echilibrata, cu momente bune din partea ambelor echipe, dar prima sansa mare de gol a venit abia spre final, cand sutul lui Cioinac s-a dus putin peste poarta.

FCSB a raspuns tot cu un sut din afara careului, trimis de Pintilii putin pe langa poarta iesenilor.

Partea secunda a inceput direct cu golul gazdelor, care au punctat prin Pantiru cu un sut din marginea careului, dupa o mare greseala a lui Planici, care a dat pe langa minge.

Dupa o prima parte neconvingatoare, FCSB s-a aruncat in atac, iar ocaziile la poarta lui Koshelev au inceput sa curga.

Budescu a sutat insa in bara, Gnohere a trimis putin pe langa poarta cu capul, pentru ca executia lobata a lui Dennis Man sa fie scoasa de pe linia portii. Atacurile au curs pana in ultimul minut, insa Gnohere si Pintilii au ratat din nou.

FCSB nu a reusit sa egaleze si a suferit a doua infrangere din acest sezon.

Dupa acest rezultat, FCSB ramane pe primul loc, cu 38 de puncte, dar poate fi intrecuta de CFR Cluj. Poli Iasi urca pe 8, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, CSM Poli Iasi va intalni Dinamo in deplasare, iar FCSB se va duela cu Astra Giurgiu.

LIVE TEXT

Fluier final, scor 1-0!

90+4' Constantin Budescu (FCSB) executa un corner.

90+3' FCSB ataca periculos si Daniel Benzar suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

90' 3 minute de prelungire.

90' Harlem-Eddy Gnohere (FCSB) suteaza, dar rateaza tinta.

86' Marius Chelaru ii ia locul lui Jo.

85' Arbitrul Marcel Birsan a acordat o lovitura de la colt pentru FCSB. Executa Constantin Budescu.

85' Schimbare la oaspeti, Daniel Benzar il inlocuieste pe Florin Tanase.

84' Kamer Qaka (Poli Iasi) este avertizat de arbitru.

83' Poli Iasi are un corner, Platinise pregateste sa il execute.

81' Florinel Teodor Coman (FCSB) suteaza pe poarta, dar intervine portarul.

80' Cartonas galben pentru Sin Andrei Dumitru.

79' Dennis Man (FCSB) incaseaza un galben de la arbitrul Marcel Birsan.

76' Cap Harlem-Eddy Gnohere (FCSB), mingea este respinsa.

75' Florinel Teodor Coman intra in locul lui Filipe Teixeira.

75' Poli Iasi este fluierata in ofsaid.

70' Flavius Stoican face o schimbare, Catalin Stefanescu il inlocuieste pe Andrei Cristea.

69' Marcel Birsan acorda corner pentru FCSB.

65' Dennis Man (FCSB) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

63' Platini (Poli Iasi) este semnalizat in pozitie de ofsaid.

61' Jo (Poli Iasi) revine pe teren dupa o usoara accidentare.

61' Mihai Balasa a revenit pe teren.

61' Meciul a fost reluat.

56' Cap Harlem-Eddy Gnohere dar balonul trece pe langa poarta.

56' Lovitura de colt pentru FCSB.

54' Trage Constantin Budescu dar balonul trece pe langa poarta.

53' Incredibil! Constantin Budescu loveste transversala!

52' Galben pentru Cioinac Ionut Adrian!

52' Mihai Balasa (FCSB) a fost avertizat de catre arbitrul Marcel Birsan si va fi suspendat la meciul urmator.

50' FCSB are un corner, Constantin Budescuse pregateste sa il execute.

49' Incearca Jo dar nu nimereste poarta.

47' Gooool! Poli Iasi e in avantaj datorita reusitei lui Pantiru Ionut Constantin!

46' Nicolae Dica (FCSB) face schimbare: Dennis Man il inlocuieste pe Dragos-Ionut Nedelcu.

46' Flavius Stoican il introduce pe Platini in locul lui Pedro Mendes.

46' A inceput repriza a doua.

Arbitrul Marcel Birsan fluiera sfarsitul primei parti.

45+1' Gata, se joaca din nou!

45+1' Narcis Iulian Badic este avertizat de Marcel Birsan!

45+1' I se acorda ingrijiri medicale lui Mihai Pintili de la FCSB si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

45' Mihai Pintili de la FCSB pare a fi in regula si revine pe teren.

44' Pedro Mendes (Poli Iasi) trimite pe langa poarta.

42' Marcel Birsan acorda corner pentru FCSB.

41' Florin Tanase de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

41' Sut bun al lui Constantin Budescu, dar fara rezultat.

40' Sutul lui Mihai Pintili nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.

37' CapCioinac Ionut Adrian (Poli Iasi), mingea este respinsa.

37' Arbitrul Marcel Birsan a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Pedro Mendes.

35' Florin Tanase (FCSB) suteaza pe poarta, dar rateaza.

32' Cioinac Ionut Adrian (Poli Iasi) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

29' FCSB avanseaza in atac si Constantin Budescu trage spre poarta. Poli Iasi se descurca, lovitura e blocata de un aparator

27' Pedro Mendes (Poli Iasi) bate un corner.

25' Cosmin Frasinescu (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!

22' Harlem-Eddy Gnohere (FCSB) se afla in ofsaid.

12' Poli Iasi avanseaza prin Sin Andrei Dumitru, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

7' Constantin Budescu (FCSB) executa un corner.

1' Andrei Cristea de la Poli Iasi este fluierat in pozitie de ofsaid.

1' S-a dat startul meciului.