Evolutie de senzatie pentru Daniel Niculae

6 Aprilie 2010
524 Vizualizari | 0 Comentarii
Daniel Niculae
Daniel Niculae a fost cel mai bun om al lui Auxerre, in remiza de pe teren propriu, scor 1-1, cu Paris Saint Germain. Varful roman a inscris singurul gol al lui Auxerre si si-a creat mai multe ocazii de a marca. Atacantul roman a fost cel mai activ om de pe teren inca din primele secunde. El a ratat doua sanse importante de a deschide scorul, insa s-a razbunat in minutul 11, cand a preluat superb pe piept si a sutat pentru 1-0 din 8 metri. Avantajul celor de la Auxerre nu a durat decat cinci minute, pentru ca Sankhare a inscris primul sau gol din cariera la profesionisti, dupa o inexactitate in defensiva gazdelor. Daniel Niculae s-a zbatut mult pentru a marca din nou. A incercat suturi de la distanta, lovituri cu capul, iar in prelungiri a fost aproape de o reusita de senzatie, cu calcaiul. In poarta celor de la PSG a stat si de aceasta data fostul rapidist Apoula Bete, care a fost aproape sa gafeze de doua ori. Dupa acest rezultat de egalitate, Auxerre urca pe locul 3 in Ligue 1, avand 57 de puncte, la fel ca si Lyon si Montpellier.

Page time :0.1301 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014278 (s)