FABULOS! Romelu Lukaku a marcat 3 goluri in 11 minute pentru Everton

Publicat: 13 sept. 2016
1

Internationalul belgian Romelu Lukaku, atacantul echipei Everton, a marcat trei goluri în doar 11 minute, în partida câstigata cu scorul de 3-0 în fata formatiei Sunderland, luni seara, în cadrul etapei a 4-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Lukaku, în vârsta de 23 ani, nu mai reusise sa înscrie în Premier League din luna martie, de 13 meciuri consecutive. El a punctat în minutele 60, 68 si 71, ajutând-o astfel pe Everton sa urce pe pozitia a treia în clasament.

Celelalte meciuri din prima liga engleza, disputate sâmbata si duminica s-au încheiat cu urmatoarele rezultate:

Manchester United – Manchester City 1-2
Au marcat: Zlatan Ibrahimovic 42, respectiv Kevin De Bruyne 15, Kelechi Iheanacho 36.

Swansea City – Chelsea Londra 2-2
Au marcat: Gylfi Sigurdsson 59 – penalty, Leroy Fer 62, respectiv, Diego Costa 18, 81.

FC Liverpool – Leicester City 4-1
Au marcat: Roberto Firmino 13, 89, Sadio Mane 31, Adam Lallana 56, respectiv Jamie Vardy 38.

Bournemouth – West Bromwich Albion 1-0
A marcat: Callum Wilson 79.

Arsenal Londra – Southampton 2-1
Au marcat: Laurent Koscielny 29, Santi Cazorla 90+4 – penalty, respectiv Petr Cech 18 – autogol.

Burnley – Hull City 1-1
Au marcat: Steven Defour 72, respectiv Robert Snodgrass 90+5.

Middlesbrough – Crystal Palace 1-2
Au marcat: Daniel Ayala 38, respectiv Christian Benteke 16, Wilfried Zaha 47.

West Ham United – Watford 2-4
Au marcat: Michail Antonio 5, 33, respectiv Odion Ighalo 41, Troy Deeney 45+2, Etienne Capoue 53, Jose Holebas 63.
Portarul român Costel Pantilimon a fost rezerva la oaspeti.

Stoke City – Tottenham Hotspur 0-4
Au marcat: Son Heung-Min 41, 56, Dele Alli 59, Harry Kane 70.

În clasament conduce Manchester City cu 12 puncte, urmata de Chelsea – 10 puncte, Everton – 10 puncte, Manchester United – 9 puncte, Tottenham – 8 puncte, Liverpool, Arsenal si Hull City – câte 7 puncte etc.