FC Vaslui – CSMS Iasi, 3-0, rezultat final

Publicat: 26 nov. 2012
1

UPDATE: Fostul dinamovist, Marius Niculae, a reusit „dubla” în prelungiri, dupa o faza asemanatoare cu cea din care a marcat golul doi al gazdelor.

UPDATE: Vasluienii se desprind pe tabela de marcaj, dupa ce Marius Niculae a marcat pentru 2-0. In minutul 68, Antal a scapat pe contraatac la limita off-side-ului, i-a pasat in fata portii lui Niculae, care a inscris simplu, din 6 metri.

UPDATE
: Din minutul 56, Vasluiul conduce cu scorul de 1-0, dupa ce mijlocasul Caue a deschis scorul cu o lovitura de cap din 6 metri

Fotbalistii de la CSMS Iasi au facut o repriza foarte buna la Vaslui si dupa primele 45 de minute, cele doua formatii se afla la egalitate, scor 0-0. Meciul coteaza pentru etapa 17 din Liga I de fotbal si a inceput la ora 19.00. In prima repriza, Vasluiul a dominat teritorial, dar nu si-a creat nici o ocazie de a inscrie, in timp ce baietii lui liviu Ciobotariu au trecut in doua randuri pe langa deschiderea scorului. Tiganasu a ratat cele doua mari ocazii ale CSMS Iasi, in minutele 7 si 25. In minutul 38, Marius Niculae trebuia eliminat, dupa ce i-a tras un cot in fata lui Jovanovic, in careul CSMS. CSMS Iasi vine la Vaslui dupa 3 victorii consecutive în Liga 1.

Echipele de start:

Vaslui: D. Coman – Milanov, Celeban, Varela, Salageanu – Caue, Jumisse – Varga, N. Stanciu, Sînmartean – M. Niculae. Antrenor: Viorel Hizo
Rezerve: Cerniauskas, Antal, Zsiga, Balaur, R. Costin, Cordos, Buhaescu
CSMS Iasi: I. Irimia – P. Jovanovic, Al. Cretu, Tincu, Mitrea – Milea, B. Straton – Ciucur, Cl. Tudor, Tiganasu – Herghelegiu. Antrenor: Liviu Ciobotariu
Rezerve: Balan, Ionescu, Mihalachioaie, Patulea, Onofras, Nalati, Semenenko
Arbitru:  Cristi Balaj
Asistenti: Cristian Nica, Florin Ungureanu