FC Voluntari - Poli Iasi 2-3. Echipa lui Stoican castiga dramatic in ultimul minut si trece peste Dinamo in clasament

16 Septembrie 2018
1687 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6519 RON (-0.0005)
USD: 3.9743 RON (-0.0021)
FC Voluntari CSM Poli Iasi

Poli Iasi a obtinut o victorie dramatica pe terenul lui FC Voluntari, scor 3-2, gratie unui gol reusit de Mihaescu in ultimul minut. Moldovenii au condus cu 2-0, dar fusesera egalati inexplicabil in repriza secunda.

Iesenii au facut una dintre cele mai bune reprize din acest campionat. Bara lui Sin, din minutul 4, a prevestit deschiderea de scor care a venit 9 minute mai tarziu: Ionut Cioinac a inscris superb, lobandu-l pe Vatca de la 14 metri.

Avantajul echipei lui Stoican a fost majorat in minutul 36, dupa ce Andrei Sin a inscris cu un sut plasat la coltul lung.

Cand parea ca meciul se indreapta spre o noua infrangee categorica, FC Voluntari a revenit nebanuit si a egalat. Tonul revenirii a fost dat de Capatana, care a punctat cu un sut din intoarcere din 14 metri.

Egalarea a venit in minutul 79. Malfleury a insris elegant, profitand de eroarea lui Mihaescu. Tot Malfleury a fost aproape de gol in prelungiri, dar sutul acestuia din interiorul careului a lovit bara.

Totusi, oaspetii au dat lovitura in al patrulea minut al prelungirilor. Dupa o faza fixa, Mihaescu a inscris cu un sut plasat din careu, fundasul reusind primul sau gol in Liga 1.

Victoria o propulseaza pe Poli Iasi pana pe locul 8. Moldovenii au 11 puncte in 8 meciuri si vor juca in etapa viitoare cu Dinamo, vineri de la ora 21:00.

De partea cealalta, criza lui FC Voluntari se adanceste si mai mult, ilfovenii avand doar 2 puncte in 8 meciuri.

LIVE TEXT

90+3' Galben pentru Ionut Balaur (FC Voluntari).

90+2' Lawson Bekui (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.

90+1' FC Voluntari preseaza pe Stadionul Anghel Iordanescu si Geoffrey Malfleury isi creeaza o mare ocazie de gol, dar mingea loveste bara transversala!

90+1' Repriza a doua este prelungita cu 4 minute aditionale.

89' Abdelhak Belahmeur (FC Voluntari) executa un corner.

85' Lewis Enoh (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Marian Barbu cu primul cartonas galben.

85' Daniel Oprita face o schimbare, Gabriel Deac il inlocuieste pe Mihai Capatana.

85' Schimbare la Poli Iasi, intra Lawson Bekui in locul lui Andrei Cristea.

84' Cioinac Ionut Adrian a revenit pe teren.

84' Cioinac Ionut Adrian de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

84' Alexandru Rauta revine pe teren.

83' Jocul a fost reluat.

83' Jocul a fost intrerupt! Alexandru Rauta (FC Voluntari) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.

81' Cioinac Ionut Adrian este accidentat si meciul se intrerupe.

81' Lewis Enoh (Poli Iasi) suteaza pe poarta, dar rateaza.

79' Ce pasa de gol a dat Aissa Laidouni!

79' Gooool! FC Voluntari revine in joc prin Geoffrey Malfleury, 2-2!

79' FC Voluntari preseaza si Alexandru Rauta prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.

78' Lewis Enoh (Poli Iasi) se afla in ofsaid.

77' Osfaid la Alexandru Tudorie (FC Voluntari).

75' FC Voluntari face o schimbare: Ivan Zgrablic in locul lui Igor Armash.

75' Trage Abdelhak Belahmeur dar balonul trece pe langa poarta.

72' Martin Mimoun ii ia locul lui Platini pentru Poli Iasi.

69' FC Voluntari este in ofsaid.

69' FC Voluntari are un corner, Alexandru Vladse pregateste sa il execute.

64' Daniel Oprita (FC Voluntari) face schimbare: Geoffrey Malfleury il inlocuieste pe Alexandru Ciucur.

60' Schimbare la oaspeti, Lewis Enoh il inlocuieste pe Dylan Flores.

59' Aissa Laidouni (FC Voluntari) bate un corner.

59' Alexandru Ciucur trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.

56' Frumoasa pasa lui Alexandru Vlad la gol!

56' Gol! FC Voluntari reduce din diferenta, 1-2!

53' Abdelhak Belahmeur trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru FC Voluntari.

52' Sut bun al lui Alexandru Rauta, dar fara rezultat.

50' Abdelhak Belahmeur (FC Voluntari) suteaza pe poarta, dar intervine portarul.

49' Incercare a lui Alexandru Ciucur, dar nu e gol.

46' Sin Andrei Dumitru, de la oaspeti, vede cartonasul galben.

46' Arbitrul fluiera inceputul partii secunde.

Arbitrul fluiera finalul primei parti, echipele se retrag la vestiare.

45+1' Lovitura de colt pentru FC Voluntari.

45' Arbitrul Marian Barbu fluiera o pozitie de ofsaid la Andrei Cristea (Poli Iasi).

44' Incursiunea lui Aissa Laidouni este respinsa de defensiva celor de la Poli Iasi.

40' Marian Barbu acorda corner pentru FC Voluntari.

40' Arbitrul Marian Barbu a acordat o lovitura de la colt pentru FC Voluntari. Executa Abdelhak Belahmeur.

38' Alexandru Tudorie este in ofsaid.

36' Dylan Flores a pasat decisiv la gol.

36' Gol! Poli Iasi face 0-2!

28' Ofsaid la Poli Iasi.

27' Sin Andrei Dumitru e semnalizat in ofsaid de catre Marian Barbu.

25' Suteaza Alexandru Ciucur, dar nu nimereste poarta.

21' Andrei Cristea (Poli Iasi) suteaza, dar rateaza tinta.

19' Alexandru Ciucur(FC Voluntari) loveste mingea cu capul, dar lovitura este respinsa de defensiva.

17' FC Voluntari preseaza in atac, insa sutul lui Alexandru Rauta nu gaseste poarta.

13' Gol! Poli Iasi conduce, 0-1!

13' Poli Iasi are un corner, Andrei Cristease pregateste sa il execute.

13' Dylan Flores (Poli Iasi) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

11' FC Voluntari ataca prin Abdelhak Belahmeur. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

9' Alexandru Tudorie(FC Voluntari) trimite o minge cu capul, dar rateaza.

9' Aissa Laidouni (FC Voluntari) executa un corner.

7' Poli Iasi avanseaza in atac si Dylan Flores trage spre poarta. FC Voluntari se descurca, lovitura e blocata de un aparator.

7' FC Voluntari respinge lovitura lui Cioinac Ionut Adrian.

4' Frumoasa lovitura a lui Sin Andrei Dumitru de la Poli Iasi, dar mingea loveste transversala!

1' S-a dat startul meciului.