Poli Iasi a remizat la Voluntari dupa un meci lipsit de vlaga - LIVE TEXT

1145 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7223 RON (-0.0010)
USD: 4.1455 RON (-0.0340)
Poli Iasi

FC Voluntari si Poli Iasi au remizat in etapa cu numarul opt din play-out, scor 0-0. FC Voluntari a fost formatia mai periculoasa in duelul de pe arena „Anghel Iordanescu”. Gazdele au ratat marile ocazii in ultimele 20 de minute de joc. Gazde a trimis periculos din cu capul din 6 metri, dar portarul oaspetilor a respins in-extremis. In minutul 84, Gabi Deac a lovit bara la finalul unei curse din flancul stang. FC Voluntari ramane prima deasupra locului de baraj, cu doua puncte avans fata de Dunarea Calarasi. Poli Iasi traieste la randul ei periculos finalul de sezon, avand 25 de puncte, doua peste adversara de astazi.

Fluier final! Meciul se termina 0-0!

•
  • 90+1' Mihai Capatana trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Anghel Iordanescu.
  • 90+1' Se arata3 minute de prelungire.
  • 89' Cap Cioinac Ionut Adrian (Poli Iasi), mingea este respinsa.
  • 89' Arbitrul George Catalin Gaman a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Filipe Nascimento.
  • 86' Voluntari avanseaza in atac si Gabriel Deac trage spre poarta. Poli Iasi se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
  • 85' Galben pentru Alexandru Rauta!
  • 84' George Catalin Gaman fluiera ofsaid la Alexandru Tudorie.
  • 84' Ce ratare pentru Voluntari! Sutul lui Gabriel Deac este oprit de bara.
  • 72' Voluntari ataca si Richard Gadze loveste mingea cu capul. Poli Iasi se apara atent si respinge.
  • 70' Schimbare la gazde, Adelin Parcalabu il inlocuieste pe Franco Signorelli.
  • 69' George Catalin Gaman acorda corner pentru Voluntari.
  • 69' Madalin Mihaescu ii ia locul lui Kamer Qaka pentru Poli Iasi.
  • 65' Sin Andrei Dumitru (Poli Iasi) a fost avertizat cu galben.
  • 65' Incursiunea lui Moussa Sanoh este respinsa de defensiva celor de la Voluntari.
  • 64' Gabriel Deac ii ia locul lui Doru Popadiuc.
  • 64' Iese Platini, intra Moussa Sanoh.
  • 61' Voluntari are un corner, Doru Popadiuc se pregateste sa il execute.
  • 56' Filipe Nascimento (Poli Iasi) bate un corner.
  • 56'  Poli Iasi are un corner, Filipe Nascimentose pregateste sa il execute.
  • 55' Willy Semedo (Poli Iasi) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.
  • Min 46'  A inceput repriza a doua, Poli Iasi a avut lovitura de start.

Final repriza 1!

• 43'Kamer Qaka (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 43' Poli Iasi este in atac dar Voluntari reuseste sa se apere.
  • Minutul 41' Incearca Kamer Qaka dar nu nimereste poarta.
  • Minutul 40' Mihai Capatana (Voluntari) suteaza, dar rateaza tinta.
  • Minutul 38' Doru Popadiuc (Voluntari) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.
  • Minutul 35' Alexandru Tudorie (Voluntari) suteaza, dar nu, nu e gol.
  • Minutul 33' Alexandru Tudorie (Voluntari) este surprins in ofsaid.
  • Minutul 30' Osfaid la Gallego (Poli Iasi).
  • Minutul 24' Poli Iasi avanseaza in atac si Filipe Nascimento reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
  • Minutul 22' Alexandru Rauta de la Voluntari gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.
  • Minutul 19' Trage Lewis Enoh dar balonul trece pe langa poarta.
  • Minutul 18' Sin Andrei Dumitru este in ofsaid.
  • Minutul 16' Doru Popadiuc (Voluntari) bate un corner.
  • Minutul 16' Arbitrul George Catalin Gaman a acordat o lovitura de la colt pentru Voluntari. Executa Doru Popadiuc.
  • Minutul 15' Alexandru Tudorie trimite cu capul insa Poli Iasi reuseste sa respinga.
  • Minutul 12' Filipe Nascimento (Poli Iasi) executa un corner.
  • Minutul 11' Poli Iasi respinge lovitura lui Richard Gadze.
  • Minutul 7' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • Minutul 6' George Catalin Gaman acorda corner pentru Poli Iasi.
  • Minutul 4' Doru Popadiuc trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Voluntari.
  • Minutul 1'Voluntari a avut lovitura de start in prima repriza - meciul este in desfasurare!

Ambele formatii vin dupa infrangeri in play-out. Ilfovenii au pierdut contra lui Dinamo, scor 1-2, intr-un meci in care toate golurile s-au inscris in ultimul sfert de ora, in timp ce iesenii au pierdut fara drept de apel derby-ul Moldovei, pe terenul lui FC Botosani, scor 0-3. Astfel, un rezultat pozitiv este necesar ambelor echipe pentru a se indeparta de locul de baraj, ocupat in prezent de Dunarea Calarasi.

Poli Iasi este pe 4 in play-out, cu 24 de puncte, 6 puncte de Dunarea Calarasi, locul 7.

ECHIPELE DE START
Voluntari: Mitrev - I. Gheorghe, Balaur, Russo, A. Vlad - Capatina, Signorelli, Rauta - Popadiuc, Tudorie, Gadze
Rezerve: Vatca - Hodorogea, Leasa, Pircalabu, G. Deac, Balan, C. Lazar
Antrenor: Cristiano Berdogi

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Frasinescu, Chelaru, Sin - Qaka, Cioinac, Nascimento - Platini, Willy Semedo, Enoh
Rezerve: Peralta - L. Rus, I. Cristea, Zaharia, Mihaescu, Sanoh, A. Burlacu
Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: George Gaman // Asistenti: Radu Ghinguleac, Bogdan Gheorghe

Stadion: „Anghel Iordanescu”, Voluntari

Costin Lazar a prins lotul celor de la FC Voluntari dupa 16 metri.