Final de legenda pentru FCSB! Gnohere califica echipa lui Dica in playoff

800 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6559 RON (0.0000)
USD: 3.9517 RON (0.0000)
Gnohere

FCSB s-a calificat cu emotii in play-off-ul Europa League. Dupa 0-0 in tur, FCSB a castigat cu 2-1 pe Arena Nationala, golul victoriei venind in minutul 90+2.

FCSB va juca in play-off-ul cu Rapid Viena, care a trecut de Slovan Bratislava. Meciurile din barajul pentru Europa League vor avea loc pe 23 si 30 august!
Dupa o prima repriza slaba, FCSB a inceput mai bine partea a doua. Gnohere a marcat din penalty in minutul 53, dupa un hent in careu. Croatii au egalat in minutul 82, dupa ce Said a marcat cu capul din 6 metri. Golul calificarii a venit in minutul 90+2. Romario Benzar a centrat perfect in careu, portarul Posevac a iesit pe sub minge, iar Gnohere marcat in poarta goala

SB - HAJDUK SPLIT 2-1
AU MARCAT: GNOHERE 54'-PEN, 90+2 / SAID 82'
text Click AICI pentru a vedea desfasurarea liveTEXT
min 90+3: Final de meci! FCSB este in play-off-ul Europa League
min 90+2: GOOOOOOOOOL FCSB!!! Romario Benzar a centrat perfect in careu, portarul Posevac a iesit pe sub minge, iar Gnohere marcat in poarta goala
min 87: Benzar a centrat in careu, dar mingea a fost respinsa fara probleme
min 85: Nedelcu trage de la 20 de metri, dar mingea se duce mult peste poarta
min 84: Teixeira a centrat in careu, dar mingea a fost retinuta de Posavec
min 83: Schimbare la FCSB: Pintilii este schimbat cu Rusescu
min 82: Gol Hajduk Split! Abel Said a reluat cu capul din 6 metri, de langa Planic. In acest moment, echipa ros-albastra este eliminata din Europa League
min 80: Pintilii a respins excelent o minge din careu, dupa o centrare dintr-o lovitura libera
min 78: Filipe Teixeira a primit o pasa in careu, de la Morutan, dar a fost blocat de defensiva croata
min 71: Morutan a plecat pe contraatac, dar pasa spre Man a fost blocata de un fundas croat
min 68: Filipe Teixeira a avut o faza spectaculoasa pe partea stanga, a intrat in careu si a cazut cerand penalty, dar nu l-a impresionat pe arbitru
min 61: Juric a tras tare de la 20 de metri, dar s-a dus pe langa poarta lui Balgradean
min 56: Dragos Ndelcu a revenit pe teren, avand un bandaj pe nas
min 53: GOOOOOOOL FCSB! Gnohere a executat perfect penalty-ul
min 52: Dragos Nedelcu, mijlocasul FCSB, a fost lovit de un obiect aruncat din tribuna. Acesta are nasul spart si a parasit terenul
min 51: Penalty pentru FCSB! Arbitru dicteaza 11 metri dupa un hent in careu, la o actiune a lui Romario Benzar
min 48: Ocazie pentru FCSB! Morais a centrat bine in careu, Gnohere nu a ajuns la minge, dar balonul a ajuns la Man, care a sutat in portar. Ulterior, arbitrul a dictat ofsaid
min 46: A inceput a doua repriza! Dica a schimbat la pauza: Florin Tanase a fost schimbat la pauza cu Olimpiu Morutan
min 45+2: Pauza! FCSB - Hajduk Split 0-0
min 45: Probleme pentru FCSB! Florin Tanase a primit cartonasul galben si va rata meciul tur din play-off-ul Euroa League, daca FCSB se va califica
min 44: Said a intrat bine in careu, dar Pintilii l-a blocat excelent. Pe contraatac, mingea a juns la Gnohere, dar atacantul francez a preferat sa suteze, in loc sa centreze in careu. Mingea s-a dus mult peste poarta
min 39: Gnohere a primit o pasa la 20 de metri, a intrat in careu, dar a fost blocat de fundasii adversi
min 35: In continuare jocul este fragmentat. FCSB nu reuseste sa aiba posesia si sa puna in pericol poarta lui Posavec. Croatii sunt agresivi, iar stelistii acuza probleme dupa duelurile unu contra unu
min 29: Romario Benzar a recentrat o minge in centrul careului, dar Gnohere nu a ajuns si fundasii croati au respins
min 26: Gnohere a primit o minge la 20 de metri, a protejat excelent si i-a pasat pe culoar lui Florin Tanase. Atacantul de 23 de ani a patruns in careu, dar a amanat sutul si a fost blocat de defensiva croata
min 22: Benzar trage de la 20 de metri, dar mingea se duce pe langa poarta croatilor
min 21: Ocazie pentru Hajduk! Balgradean a retinut o minge trimisa cu capul de Vucur din centrul careului
min 15: Schimbare la FCSB! Lucian Filip este schimbat de Dragos Nedelcu
min 14: Mari probleme la FCSB! Lucian Filip a iesit de pe teren, acuzand probleme medicale. Nu va mai continua meciul
min 8: Emotii in careul stelist! Said a centrat periculos, dar Fomitschow nu a ajuns la minge
min 5: Inceput echilibrat de meci! Jocul se desfasoara mai mult la mijlocul terenului, cu multe pase gresite si mingi pierdute de jucatorii ambelor echipe
min 1: A inceput meciul! Croatii au avut lovitura de start