Fotbal - Cupa Romaniei: Experienta isi spune cuvintul

2 Septembrie 1999
1231 Vizualizari | 0 Comentarii
•CFR Pascani - FCM Poli 0-1 (0-0)

Ieri, la Pascani, incepind de la ora 17, s-a disputat partida dintre CFR Pascani si FCM Poli, contind pentru turul III al Cupei Romaniei.
Dupa cum ne-a declarat profesorul Mitu Danila, "echipa a prestat un joc foarte bun", obtinind victoria la limita cu 1-0 prin golul marcat de Cotan. In minutul 69 acesta a executat magistral o lovitura libera de la 25 metri, trimitind mingea puternic in vinclu.
In prima repriza, iesenii au mai avut ocazii de a deschide scorul, cea mai mare petrecindu-se in minutul 32, atunci cind Onofras a trimis mingea in bara. Antrenorii Mitu Danila si Marian Moldovan au aliniat la start urmatorul unsprezece: Chirila, Gavrilescu, Ilie, Rudac, Urdaru, Ionescu, Chiper, Cotan, Onut, Onofras, Caunei.
Ramine de vazut daca acest succes va schimba cit de cit atmosfera din dealul Copoului si daca va mai fi operata schimbarea conducerii tehnice.