Fotbal - Divizia C - seria I - etapa a XXVI-a: Victorii pentru Telecom si Unirea 2000

21 Mai 2001
1134 Vizualizari | 0 Comentarii
•Telecom s-a impus pe teren propriu cu 3 - 0 in fata echipei Pro Mobila Crucea, iar Unirea a castigat la Birlad cu 2 - 0 Sambata, pe stadionul din dealul Abatorului, Telecom a risipit si ultimele emotii privitoare la o reintrare de ultima ora in cartile retrogradarii, invingand cu scorul de 3 - 0 formatia Pro Mobila Crucea. Dupa o prima repriza fara gol, elevii lui Ovidiu Burdujan au luat cu asalt poarta oaspete, stiut fiind faptul ca o sincopa pe teren propriu le-ar ingreuna finalul de sezon. Jucand mult mai precis decat in primele 45 de minute, Telecom s-a impus la pas cu 3 - 0, golurile fiind marcate de Ungureanu, Moisii si Dediu. Antrenorul Ovidiu Burdujan a trimis in teren urmatoarea formatie: Cotea - Tudorache, Moisii, Cordas, Dascalu - Paun, Condurache, Marian, Nalbariu - Vasiliu, Cojocaru, in partea a doua a meciului mai intrand Ciocoiu. In cadrul aceleiasi etape, a XXVI-a, intr-un meci disputat la Birlad, FC Unirea 2000 Iasi s-a impus cu scorul de 2 - 0 (1 - 0), golurile "uniriste" fiind marcate de Dobrea in minutul 10 si Tiron in minutul 60. Tehnicianul Adi Kereszy a folosit urmatorii jucatori: Campeanu - Bozianu, C. Ilie, Ad. Ilie, Gheban, Chiper (Tiron), Andrus, Dragoi (Lohan), Boghean, Brighiu, Dobrea (Robu). Rezultatele etapei: Rulmentul Birlad - FC Unirea 2000 Iasi: 0 - 2, Petrolul Moinesti - Ceahlaul II Piatra Neamt: 3 - 0, Sportul Municipal Vaslui - Budvar Odorheiu Secuiesc: 2 - 0, Cimentul Bicaz - CFR Pascani: 2 - 0, Telecom Iasi - Pro Mobila Crucea: 3 - 0, Silvex Tg. Neamt - Foresta II Falticeni: 2 - 0, FCM Dorohoi - Energia Feldioara: 0 - 0. CFR Citadin Iasi a stat. Etapa viitoare, a XXVII-a: Rulmentul Birlad - Petrolul Moinesti (in tur 0 - 3), Ceahlaul II Piatra Neamt - Sportul Municipal Vaslui (0 - 1), Budvar Odorheiu Secuiesc - Cimentul Bicaz (1 - 1), CFR Pascani - Telecom Iasi (1 - 3), Pro Mobila Crucea - Silvex Tg. Neamt (0 - 0), Foresta II Falticeni - CFR Citadin Iasi (1 - 0), Unirea 2000 Iasi - Energia Feldioara (2 - 1). FCM Dorohoi sta. Narcis POHOATA

Page time :0.1390 (s) | 22 queries | Mysql time :0.034027 (s)