News Flash:

Fotbal - Divizia C, Seria I: Programul turului de campionat din sezonul 2002-2003

15 Iulie 2002
1279 Vizualizari | 0 Comentarii
•Judetul nostru are patru echipe in competitie: FCM CFR Pascani, Telecom Iasi, RATC CFR Moldova Iasi si nou promovata Viitorul Harlau

In sezonul 2002-2003, judetul Iasi va avea tot patru reprezentante in Seria I a Diviziei C de fotbal, exact ca si in editia anterioara de campionat. In locul promovatei in liga a doua Poli Unirea Iasi va apare acum nou promovata in Divizia C, Viitorul Harlau, cea care a castigat barajul in fata reprezentantei judetului Vaslui, Victoria Muntenii de Jos. In rest, au ramas formatiile FC Municipal CFR Pascani, Telecom Iasi si RATC CFR Moldova Iasi, ultimele doua avand insa grave probleme financiare in cadrul cluburilor. Favoritele la promovarea in Divizia B sunt retrogradatele din liga a doua Laminorul Roman si Petrolul Moinesti, dar si puternicele Aerostar Bacau, FC Botosani, Rafinaria Darmanesti si Letea Bacau. A disparut insa de pe firmament echipa Sportul Municipal Vaslui, care a fost "deportata" in Seria a II-a. In cele ce urmeaza va prezentam programul competitional al turului de campionat din Seria I a Diviziei C de fotbal, aferent sezonului 2002-2003:
- Etapa I (31 august):
Unirea Negresti - Telecom Iasi, Cimentul Bicaz - Ceahlaul II Targu Neamt, FCM CFR Pascani - Aerostar Bacau, Filatura Falticeni - Laminorul Roman, RATC CFR Moldova Iasi - FC Botosani, Petrolul Moinesti - Rafinaria Darmanesti, Letea Bacau - Bucovina Radauti, Viitorul Harlau - Minerul Crucea;
- Etapa a II-a (7 septembrie):
Ceahlaul II Targu Neamt - Unirea Negresti, Aerostar Bacau - Cimentul Bicaz, Laminorul Roman - FCM CFR Pascani, FC Botosani - Filatura Falticeni, Rafinaria Darmansti - RATC CFR Moldova Iasi, Bucovina Radauti - Petrolul Moinesti, Minerul Crucea - Letea Bacau, Telecom Iasi - Viitorul Harlau;
- Etapa a III-a (14 septembrie):
Ceahlaul II Targu Neamt - Telecom Iasi, Unirea Negresti - Aerostar Bacau, Cimentul Bicaz - Laminorul Roman, FCM CFR Pascani - FC Botosani, Filatura Falticeni - Rafinaria Darmanesti, RATC CFR Moldova Iasi - Bucovina Radauti, Petrolul Moinesti - Minerul Crucea, Letea Bacau - Viitorul Harlau;
- Etapa a IV-a (21 septembrie):
Aerostar Bacau - Ceahlaul II Targu Neamt, Laminorul Roman - Unirea Negresti, FC Botosani - Cimentul Bicaz, Rafinaria Darmanesti - FCM CFR Pascani, Bucovina Radauti - Filatura Falticeni, Minerul Crucea - RATC CFR Moldova Iasi, Viitorul Harlau - Petrolul Moinesti, Telecom Iasi - Letea Bacau;
- Etapa a V-a (28 septembrie):
Aerostar Bacau - Telecom Iasi, Ceahlaul II Targu Neamt - Laminorul Roman, Unirea Negresti - FC Botosani, Cimentul Bicaz - Rafinaria Darmanesti, FCM CFR Pascani - Bucovina Radauti, Filatura Falticeni - Minerul Crucea, RATC CFR Moldova Iasi - Viitorul Harlau, Petrolul Moinesti - Letea Bacau;
- Etapa a VI-a (5 octombrie):
Laminorul Roman - Aerostar Bacau, FC Botosani - Ceahlaul II Targu Neamt, Rafinaria Darmanesti - Unirea Negresti, Bucovina Radauti - Cimentul Bicaz, Minerul Crucea - FCM CFR Pascani, Viitorul Harlau - Filatura Falticeni, Letea Bacau - RATC CFR Moldova Iasi, Telecom Iasi - Petrolul Moinesti;
- Etapa a VII-a (12 octombrie):
Laminorul Roman - Telecom Iasi, Aerostar Bacau - FC Botosani, Ceahlaul II Targu Neamt - Rafinaria Darmanesti, Unirea Negresti - Bucovina Radauti, Cimentul Bicaz - Minerul Crucea, FCM CFR Pascani - Viitorul Harlau, Filatura Falticeni - Letea Bacau, RATC CFR Moldova Iasi - Petrolul Moinesti;
- Etapa a VIII-a (19 octombrie):
FC Botosani - Laminorul Roman, Rafinaria Darmanesti - Aerostar Bacau, Bucovina Radauti - Ceahlaul II Targu Neamt, Minerul Crucea - Unirea Negresti, Viitorul Harlau - Cimentul Bicaz, Letea Bacau - FCM CFR Pascani, Petrolul Moinesti - Filatura Falticeni, Telecom Iasi - RATC CFR Moldova Iasi;
- Etapa a IX-a (26 octombrie):
Telecom Iasi - FC Botosani, Laminorul Roman - Rafinaria Darmanesti, Aerostar Bacau - Bucovina Radauti, Ceahlaul II Targu Neamt - Minerul Crucea, Unirea Negresti - Viitorul Harlau, Cimentul Bicaz - Letea Bacau, FCM CFR Pascani - Petrolul Moinesti, Filatura Falticeni - RATC CFR Moldova Iasi;
- Etapa a X-a (2 noiembrie):
Rafinaria Darmanesti - FC Botosani, Bucovina Radauti - Laminorul Roman, Minerul Crucea - Aerostar Bacau, Viitorul Harlau - Ceahlaul II Targu Neamt, Letea Bacau - Unirea Negresti, Petrolul Moinesti - Cimentul Bicaz, RATC CFR Moldova Iasi - FCM CFR Pascani, Filatura Falticeni - Telecom Iasi;
- Etapa a XI-a (9 noiembrie):
Telecom Iasi - Rafinaria Darmanesti, FC Botosani - Bucovina Radauti, Laminorul Roman - Minerul Crucea, Aerostar Bacau - Viitorul Harlau, Ceahlaul II Targu Neamt - Letea Bacau, Unirea Negresti - Petrolul Moinesti, Cimentul Bicaz - RATC CFR Moldova Iasi, FCM CFR Pascani - Filatura Falticeni;
- Etapa a XII-a (16 noiembrie):
Bucovina Radauti - Rafinaria Darmanesti, Minerul Crucea - FC Botosani, Viitorul Harlau - Laminorul Roman, Letea Bacau - Aerostar Bacau, Petrolul Moinesti - Ceahlaul II Targu Neamt, RATC CFR Moldova Iasi - Unirea Negresti, Filatura Falticeni - Cimentul Bicaz, FCM CFR Pascani - Telecom Iasi;
- Etapa a XIII-a (23 noiembrie):
Telecom Iasi - Bucovina Radauti, Rafinaria Darmanesti - Minerul Crucea, FC Botosani - Viitorul Harlau, Laminorul Roman - Letea Bacau, Aerostar Bacau - Petrolul Moinesti, Ceahlaul II Targu Neamt - RATC CFR Moldova Iasi, Unirea Negresti - Filatura Falticeni, Cimentul Bicaz - FCM CFR Pascani;
- Etapa a XIV-a (30 noiembrie):
Minerul Crucea - Bucovina Radauti, Viitorul Harlau - Rafinaria Darmanesti, Letea Bacau - FC Botosani, Petrolul Moinesti - Laminorul Roman, RATC CFR Moldova Iasi - Aerostar Bacau, Filatura Falticeni - Ceahlaul II Targu Neamt, FCM CFR Pascani - Unirea Negresti, Cimentul Bicaz - Telecom Iasi;
- Etapa a XV-a (7 decembrie):
Telecom Iasi - Minerul Crucea, Bucovina Radauti - Viitorul Harlau, Rafinaria Darmanesti - Letea Bacau, FC Botosani - Petrolul Moinesti, Laminorul Roman - RATC CFR Moldova Iasi, Aerostar Bacau - Filatura Falticeni, Ceahlaul II Targu Neamt - FCM CFR Pascani, Unirea Negresti - Cimentul Bicaz.
De mentionat ca, pana la debutul campionatului, mai pot exista mici modificari in componenta seriei I, unele echipe in incapacitate financiara fiind puse in situatia de a vinde locul altor grupari sportive mai bogate.
Grupaj realizat de Dan TEODORESCU
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1822 (s) | 22 queries | Mysql time :0.043168 (s)