Actualitate

FOTO – Vezi aici, LIVE TEXT, meciul CSM Poli Iasi – FC Voluntari, scor 1-2

Publicat: 23 oct. 2016

90′ Final, 1-2.
90’+6 Gol! Gianmarco Piccioni face 1-2!
90’+6 Assistul ii apartine lui Cosmin Frasinescu!
90’+2 Pavel Cristian Balaj ii arata galben lui Ionut Balaur!
90’+2 Poli Iasi ataca prin Vasile Gheorghe. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
90’+1 Pe Stadionul Emil Alexandrescu, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 4 minute la Repriza a doua.
90’+1 Florin Marin il scoate pe Mihai Vodut si intra Mircea Leasa.
89′ Arbitrul Pavel Cristian Balaj a fluierat reluarea jocului.
87′ Jocul a fost intrerupt! Mihai Vodut (Voluntari) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.
86′ Osfaid la Gianmarco Piccioni (Poli Iasi).
85′ Venelin Filipov este avertizat de Pavel Cristian Balaj!
81′ Lovitura de colt pentru Voluntari.
79′ Sutul lui Gianmarco Piccioni nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
75′ Milan Mitic este avertizat!
74′ Mihai Vodut de la Voluntari este surprins in ofsaid.
72′ Florin Marin il introduce pe Andrei Lungu in locul lui Adrian Balan.
72′ Alexandru Tiganasu (Poli Iasi) trimite pe langa poarta.
71′ Poli Iasi este in atac dar Voluntari reuseste sa se apere.
70′ Incercare a lui Narcis Badic, dar nu e gol.
70′ Pavel Cristian Balaj acorda corner pentru Poli Iasi.
68′ Mihai Vodut (Voluntari) suteaza pe poarta, dar rateaza.
67′ Laurentiu Marinescu (Voluntari) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
66′ Gianmarco Piccioni (Poli Iasi) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.
65′ Voluntari avanseaza in atac si Florin Cernat reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
63′ Mihai Vodut (Voluntari) l-a inlocuit pe Gabriel Deac, acesta parea accidentat.
63′ Gianmarco Piccioni (Poli Iasi) castiga un duel aerian, dar trimite cu capul mult peste.
63′ Pavel Cristian Balaj acorda corner pentru Poli Iasi.
62′ Incursiunea lui Andrei Cristea este respinsa de defensiva celor de la Voluntari.
59′ Gabriel Deac de la Voluntari pare a fi in regula si revine pe teren.
58′ Se reia meciul.
58′ Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Gabriel Deac, care are grimase de durere.
58′ Poli Iasi face o schimbare: Gianmarco Piccioni in locul lui Alexandru Cretu.
57′ Laurentiu Marinescu (Voluntari) bate un corner.
55′ Narcis Badic (Poli Iasi) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
51′ Hrvoje Spahija e ok si revine pe teren.
51′ Marius Mihalache de la Poli Iasi este fluierat in pozitie de ofsaid.
51′ Arbitrul Pavel Cristian Balaj a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Narcis Badic.
50′ Se reia meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu.
50′ Meciul a fost intrerupt pentru putine momente pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Hrvoje Spahija.
49′ Narcis Badic trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Poli Iasi.
46′ Iese Alexandru Boiciuc, intra Catalin Stefanescu.
46′ Eugen Neagoe (Poli Iasi) face schimbare: Alessandro Caparcoil inlocuieste pe Branko Grahovac.
46′ Pavel Cristian Balaj da startul reprizei 2!

45′ Arbitrul Pavel Cristian Balaj fluiera sfarsitul primei parti.
45’+1 1 minute de prelungire pe Stadionul Emil Alexandrescu.
45′ Cartonas galben pentru Mihai Capatina.
43′ Voluntari are un corner, Laurentiu Marinescuse pregateste sa il execute.
40′ Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
34′ Goooool! Mihai Capatina inscrie, avantaj pentru oaspeti! Scorul este acum 0-2.
33′ Gooool! Voluntari e in avantaj datorita reusitei lui Adrian Balan!
20′ Incearca Florin Cernat dar nu nimereste poarta.
19′ Voluntari avanseaza in atac si Mihai Capatina trage spre poarta. Poli Iasi se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
19′ Laurentiu Marinescu (Voluntari) suteaza pe poarta, dar intervine goalkeeperul.
18′ Poli Iasi in atac, Cosmin Frasinescu trage, dar scorul ramane acelasi.
14′ Voluntarirespinge lovitura lui Milan Mitic.
5′ Cosmin Frasinescu e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.
4′ Laurentiu Marinescu (Voluntari) executa un corner.
4′ Meciul a fost reluat.
4′ Pavel Cristian Balaj intrerupe meciul din cauza accidentarii lui Cosmin Frasinescu.
1′ Arbitrul de azi, Pavel Cristian Balaj, a dat startul partidei.
Se stiu primii 11!

CSM Politehnica Iasi are 3 infrangeri consecutive in Liga 1 si a ajuns pana pe locul 11 in Liga 1, cu doar 12 ani. Este vecina de clasament cu adversara de azi, FC Voluntari.

Ilfovenii au un singur succes in ultimele 10 meciuri oficiale, 4-1 cu ACS Poli Timisoara. Iesenii stau si mai prost. Au tot un succes, dar in ultimele 11 meciuri.

Echipele de start:

CSM Poli Iasi: Grahovac – Voicu, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu – Gheorghe, Mitici, Cretu, Badic – Boiciuc, Cristea

Voluntari: Balauru – Filipov, Balaur, Spahija, Acsinte – Capatana, Maftei, Marinescu – Balan, Cernat, Deac