Franța s-a făcut de râs în fața maghiarilor! Motivul bizar găsit de Antoine Griezmann pentru remiza rușinoasă cu Ungaria!

Publicat: 21 iun. 2021
Franța s-a făcut de râs în fața maghiarilor Motivul bizar găsit de Antoine Griezmann pentru remiza rușinoasă cu Ungaria
Antoine Griezmann a găsit un motiv ciudat pentru remiza rușinoasă cu Ungaria

Ungaria și Franța au remizat, scor 1-1, la Budapesta, în cadrul rundei cu numărul 2 din grupa F de la EURO-2020.
Ungaria a deschis scorul partidei prin Fiola. Acesta a scăpat singur cu Lloris, a intrat în careu și l-a executat pe portar cu un șut la colțul scurt.

Motivul bizar găsit de Antoine Griezmann pentru remiza Franței cu Ungaria

Grație golului marcat de Antoine Griezmann, în minutul 66, Franța a obținut o remiză. Antoine Griezmann a declarat la finalul partidei că a fost un meci foarte dificil, mai ales din cauza căldurii, dar și a zgomotului produs de suporterii prezenți la partida de la EURO-2020. Jucătorul de la Barcelona susține că a fost foarte greu pentru reprezentativa Franței să se găsească pe teren, după ce s-a obișnuit cu absența suporterilor.
Cu toate că Franța a remizat cu Ungaria, Griezmann nu își pierde speranța că formația antrenată de Didier Deschamps poate face o figură frumoasă la Campionatul European și spune că are încredere totală în jucătorii francezi.

„Sunt epuizat! A fost foarte cald! Este prima dată când jucăm pe un stadion plin. Va trebui să ne revenim rapid și să ne odihnim. Trebuie să câștigăm cu Portugalia. Nu ne-am înțeles pe teren, ne obișnuisem cu liniștea. Am știut că va fi complicat. Terenul a fost uscat. A fost greu, foarte cald. În careu, nu am știut cum să ne găsim unul pe celălalt. Am avut două sau trei ocazii în prima repriză, pe care nu am știut să le finalizăm. Sunt multe țări, jucători foarte buni, chiar și cu Ungaria este foarte greu. Știu că avem o bancă ce poate face diferența în orice moment. Trebuie să continuăm să muncim și să îmbunătățim câteva lucruri. Știu că avem o echipă foarte bună și putem reuși. Am încredere în tot grupul”, a declarat Antoine Griezmann.