GAFA de proportii in Brazilia! Au tinut un moment de REGULEGERE pentru un jucator aflat...pe teren. Reactia fotbalistului - VIDEO

21 Aprilie 2017
450 Vizualizari | 0 Comentarii
Crainicul de la stadionul echipei columbiene Santa Fe i-a lasat in ceata pe suporterii prezenti pe stadion. Este greu de spus daca barbatul a comis o gafa uriasa inainte de inceperea unui meci din Copa Libertadores cu brazilienii de la Santos. El a anuntat un minut de reculegere in memoria capitanului oaspetilor, Ricardo Oliveira, care era de fapt pe teren, relateaza O Globo, potrivit digisport.ro. Minutul de reculegere trebuia sa fie de fapt in memoria lui Kaneco, un fost membru al echipei Santos, care s-a stins din viata marti, la varsta de 70 de ani.

Fotbalistul Ricardo Oliveira nu a fost atent si nu si-a dat seama de gafa crainicului.

Eu nu am auzit. Acum am aflat. Nu este nevoie ca organizatorii sa isi ceara scuze. Este in regula”, a declarat fostul international brazilian care a jucat in Europa pentru Betis, AC Milan sau Valencia. Echipa Santa Fe si Santos au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat la Bogota, in grupele Copa Libertadores. Ricardo Oliveira a fost titular la oaspeti si a jucat pana in minutul 70.