Gasca nebuna a mai facut o minune

10 August 2010
742 Vizualizari | 0 Comentarii
Sportul Studentesc a revenit fenomenal in partida de pe teren propriu cu Gloria Bistrita si, dupa ce a fost condusa cu 1-0 si 2-1, a reusit sa invinga cu 4-2. Pentru studenti au marcat Varga, Balan si Curelea de doua ori, in timp ce, pentru ardeleni, au inscris Petrescu si Moraes. Pe o caldura insuportabila in arena din Regie, cele doua echipe au oferit un fotbal excelent, cu 6 goluri si multe alte ocazii ratate. De abia trecusera sase minute din meci, ca scorul era deja 1-1, intre cele doua formatii. Bistritenii au deschis rapid scorul, inca din minutul 3, cand sutul fenomenal al lui Cornel Predescu l-a lasat fara sanse pe portarul Viciu. Sportul a revenit in joc la fel de repede si, dupa doar 3 minute, Costin Curelea a restabilit egalitatea, cu o lovitura de cap din centrul careului, dupa o pasa perfecta de pe stanga de la Varga. Varga, Balan si Curelea au reprezentat principalele pericole ale gazdelor in prima repriza, in timp ce, de cealalta parte, actiunile initiate de Moraes au produs emotii la poarta adversa. Chiar de la Moraes a venit al doilea gol al oaspetilor, in minutul 35, acesta marcand pentru 2-1, in urma unei faze autentic braziliana, in care a preluat spectaculos, si-a facut mingea pe dreptul in careu si a tras imparabil la coltul lung. La fel ca in startul meciului, Sportul a reusit sa revina din nou, de aceasta data dupa o perioada mai lunga de timp. Abia dupa pauza, in minutul 50, au reusit studentii sa restabileasca egalitatea, autorul golului fiind Tibi Balan, care a trimis in plasa, din apropiere, dupa o faza fixa de la distanta. Desprinderea a venit in minutul 68, in urma unei faze splendide a studentilor, care au preluat pentru prima data conducerea. Sportul a intors apararea adversa pe toate partile, mingea a fost trimisa de pe dreapta la bara a doua, de unde Curelea a reusit dubla cu o lovitura de cap imparabila. Rezultatul final a fost stabilit in prelungirile meciului, unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului, Dacian Varga reusind sa marcheze pentru 4-2 dupa un nou contraatac superb.

Page time :0.1211 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013536 (s)