Gaz Metan a facut spectacol cu Alba Iulia

17 Mai 2010
584 Vizualizari | 0 Comentarii
Eric de Oliveira
Brazilianul Eric de Oliveira a confirmat evolutia buna de la Timisoara si a avut o noua prestatie de exceptie. Gaz Metan Medias a trecut de Unirea Alba Iulia cu 5-0, intr-un meci in care Eric a inscris de doua ori si a oferit trei pase de gol. Partida de la Medias a pus fata in fata doua echipe fara obiectiv in finalul acestui sezon, astfel ca ritmul de joc a fost unul de vacanta, jucatorii implicandu-se destul de putin. Prima sansa de gol le-a apartinut oaspetilor. Florin Dan a sutat superb din 20 de metri, insa mingea a intalnit transversala si a revenit in joc, la o faza in care Buchta a fost spectator. Mediesenii au trecut apoi in ofensiva, insa au desfacut cu greu apararea lui Blaz Sliskovici, motiv pentru care solutiile la indemana au fost suturile de la dsitanta, capitol la care Silvasan s-a facut de ras, trimitand de doua ori in afara stadionului. La singura eroare defensiva a celor de la Alba Iulia din prima repriza, brazilianul Eric a profitat si a deschis scorul printr-un sut la coltul scurt care l-a prins nepregatit pe Rotaru. Oaspetii au inceput mai curajos partea a doua, ratand doua sanse importante prin Nemanja Jovanovic, dar Mediasul si-a luat din nou in serios statutul de favorita si a facut show prin brazilianul Eric. Acesta i-a pasat superb lui Hoban in minutul 54, pentru golul de 2-0, iar zece minute mai tarziu l-a fentat pe Rotaru si a majorat diferenta de pe tabela de marcaj. Eric a continuat spectacolul si a oferit un nou assist din acest meci, in minutul 71, cand a centrat perfect catre Akaky, care a punctat cu o lovitura puternica de cap sub transversala. Introdus in partea a doua, Doru Dudita a inchis tabela cu un sfert de ora inainte de final, sutand de la distanta, tot din pasa lui Eric.

Page time :0.2895 (s) | 22 queries | Mysql time :0.164046 (s)