Gaz Metan face spectacol si castiga la Pitesti

17 August 2009
529 Vizualizari | 0 Comentarii
Un nou spectacol marca Gaz Metan Medias. Formatia lui Cristi Pustai a revenit spectaculos de la 1-0 si 2-2 si a invins cu 4-2 in deplasare pe International Curtea de Arges, intr-un meci spectaculos mai ales in repriza secunda. International a reusit sa-si impuna rapid ritmul de joc si sa deschida scorul inca din minutul 5, cand Ramses Gado a inscris in urma unui contraatac in viteza al echipei sale. Dominarea gazdelor a fost autoritara in majoritatea momentelor primei parti, gazarii neregasindu-se in joc. Stoianof, unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului, a avut cateva ocazii rarisime in prima repriza. Intai a fost blocat de Vatca, apoi, dupa o bara a lui Kubala, jucatorul gazdelor a trimis cu capul peste poarta, pentru ca in apropierea pauzei lobul sau sa cada pe plasa portii Mediasului. Conform Onlinesport, repriza secunda s-a desfasurat, insa, sub alte coordonate. Gazarii au intrat mai hotarati in meci si la 3 minute de la reluare, Silvasan a adus egalarea cu o executie de mare spectacol, foarfeca sa din interiorul careului lasandu-l masca pe portarul advers. Mediasul a reusit chiar sa preia conducerea pe tabela in minutul 74 prin Dudita, intrat la pauza, insa la cateva secunde distanta Neagu a marcat pentru 2-2, dupa un contraatac fulgerator. Minutele de final au adus o explozie in jocul mediesenilor. Cu doua minute inainte de prelungiri, Markovici dus iar Gazul in avantaj, pentru ca scorul final sa fie stabilit de Kubala in minutul 90. De partea cealalta, pitestenii au rams cu gandul la succesul istoric de etapa trecuta, cand au invins cu 1-0, chiar pe terenul lui Dinamo Bucuresti.

Page time :0.1418 (s) | 24 queries | Mysql time :0.025773 (s)