George Puscas a debutat oficial pentru Bari in Cupa Italiei – VIDEO

Publicat: 10 aug. 2015
1

George Puscas si-a facut debutul oficial pentru Bari, echipa la care a fost împrumutat de Inter Milano, în meciul de pe teren propriu cu Foggia, formatie din liga a treia, contând pentru turul 2 al Cupei Italiei. Atacantul român a intrat pe teren în minutul 60, dar nu si-a putut ajuta echipa sa evite eliminarea din competitie. Foggia, antrenata de fostul jucator al celor de la CFR Cluj, Roberto De Zerbi, s-a impus cu 2-1 si va juca în faza urmatoare cu Verona.

Jucatorul de 19 ani a avut o sansa foarte buna de a trimite meciul în prelungiri, cu cinci minute înainte de final, dar lovitura sa de cap a fost blocata foarte bine de portarul oaspetilor. Celalalt jucator român de la Bari, Ionut Rada, a ramas pe banca pâna la finalul întâlnirii.