Germania a terminat pe 3 Campionatul Mondial

10 Iulie 2010
779 Vizualizari | 0 Comentarii
După un meci extrem de spectaculos, Germania a învins Uruguay cu 3-2 (1-1) în finala mică şi a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial din Africa de Sud. Partida a început bine pentru nemţi, care au deschis scorul în minutul 19, prin Muller, după ce portarul uruguayan a respins în faţă un şut al lui Schweinsteiger. Uruguayenii au ripostat şi au reuşit egalarea în minutul 28, prin Cavani. Imediat, fotbaliştii antrenaţi de Oscar Tabarez au început să preia iniţiativa, dar nu au izbutit să treacă în avantaj, în ciuda unor situaţii favorabile. Repriza secundă s-a disputat pe o ploaie torenţială. Uruguayenii au preluat conducerea prin golul splendid marcat din voleu de Forlan (51). Germanii au egalat 6 minute mai tîrziu prin Jansen, iar Khedira a adus victoria trupei lui Joachim Low în minutul 84. In secundele de prelungire, Forlan a sutat in bara transversala din lovitură liberă.

Page time :0.2941 (s) | 22 queries | Mysql time :0.174699 (s)